Vlaštovka pomáhá i v Prušánkách

auto_vlastovkaKaždý všední projíždí Prušánkami zelené auto dětského rehabilitačního stacionáře Vlaštovka. Posláním toho stacionáře je zajistit dětem se specifickými potřebami kvalitní komplex služeb, které potřebují ke svému rozvoji a zmírňují dopady postižení na jejich každodenní život, ulehčit rodině v náročné péči o ně a současně je ponechat žít v přirozeném rodinném prostředí.

Stacionář Vlaštovka a osobní asistence  Centra pro rodinu Hodonín slaví tuto sobotu 10 let. V bohatém programu vystoupí mimojiné Nechoránek z Prušánek. Připravena je na celé odpoledne zábava pro velké i malé a jako host vystoupí mistr světa v hodu vlaštovkou – Tomáš Beck. Moderuje Karel Prais, klaun známý z dětského pořadu Draci v hrnci.

Co mají společného Vlaštovka a Prušánky? Víc, než si myslíte. Do Vlaštovky dojíždí jeden chlapec z obce a také jedna maminka, která tam už dlouho pracuje s dětmi. V osobní asistenci jsou také ženy z Prušánek. Navíc, možná si vzpomenete, že vánoční koncert před dvěma lety byl věnován pro Vlaštovku. Štěpánští koledníci tenkrát s podporou Obecního úřadu vyzpívali Vlaštovce více než třicet tisíc korun.

plakat_vlastovka

Další informace ke stacionáři Vlaštovka: Cílovou skupinu tvoří děti a mladiství od jednoho roku do osmnácti let s fyzickým, mentálním, smyslovým, kombinovaným postižením a s poruchou autistického spektra. Cílem služby je včasnou, pravidelnou a odborně prováděnou péčí minimalizovat důsledky postižení, rozvíjet a udržovat rozumové, fyzické a sociální schopnosti a dovednosti, předcházet sociální izolaci dětí i celých rodin, nabízet vhodné aktivity, které jim umožní žít jako jejich vrstevníci. Nedílnou součástí je vzdělávání, kdy si děti plní povinnou školní docházku, kterou zajišťuje ZŠ a MŠ B.Martinů Hodonín. K pravidelným činnostem patří zajištění stravování, hygieny, oblékání, fyzioterapie, základní sociální poradenství. K podpůrným činnostem patří magnetoterapie, vodoléčba, canisterapie, bazální stimulace, muzikoterapie, aromaterapie, návštěvy psychorelaxační místnosti, solné jeskyně, kulturních představení, jednodenní i vícedenní výlety. Zavedenou službou je každodenní dovoz dětí z místa bydliště do stacionáře a zpět.