Skauti Cor Dare 2/2022

Hezký den

V sobotu 11. června 2022 se ve slavnostním areálu za kostelem konal Hezký den (a hezky opravdu bylo) a my jako skauti jsme dostali za úkol připravit si u klubovny aktivity pro děti. Kromě opičí dráhy, střílení vodou do plechovek, střílení z luku nebo kreslení proti zrcadlu si děti mohly opéct špekáček nebo si vychutnat vafle. Pro děti byly na každém stanovišti za odměnu bonbóny. U skautské klubovny se pohybovala spousta lidí s úsměvem na tváři a dobrou náladou, kterou spoustě z nich nezkazil ani neúspěch při hře nebo spadlá šlehačka z vaflí, na kterou se tak těšili. Asi můžu mluvit za všechny a říct, že jsme si to sobotní odpoledne užili a jsme rádi za každého, kdo přišel.

Za vedoucí přeje hezké prázdniny Vendula Tlachová

Obecní úřad děkuje skautům, kteří se na Hezkém dnu naplno věnovali dětem, takže rodiče mohli v pohodě sledovat bohatý program na pódiu. Tentokrát totiž vystupovali nejen naše děti z HTVŠ, ženský sbor Slováckého krúžku, cimbálová muzika Šohaj a Kapela starých časů, ale jako hosté vystoupil dvojník Waldemara Matušky Vladimír Walda Nerušil a Pěvecké sdružení moravských učitelů. Obecní úřad také zařídil občerstvení – malý košt vín, na který dodali víno Nechorští vinaři, prušánečtí myslivci uvařili dva druhy gulášů, výbornou kávu a zákusky připravila prušánecká LaPuella a veškeré nápoje dodal Jan Váňa.
Obecní úřad děkuje všem, kteří pomohli k tomu, aby Hezký den byl opravdu hezký.

Jana Kamenská
foto: Vojtěch Sukup