Předhodová beseda u cimbálu

Zpravodaj 3/2017: Tak jako každým rokem, tak i letos jsme mohli v předhodový večer uvítat pod zeleným milovníky folkloru a slováckých písniček na tradiční besedě u cimbálu.

Program zahájili, jak je již zvykem, domácí mužáci. Poté patřilo prostranství našim nejmenším, a to folklornímu souboru Nechoránek  a nově vznikající dětské cimbálové muzice. Věříme, že malí chlapci najdou v muzice zalíbení, vytrvají a svou pílí a trpělivostí se vypracují v dobré muzikanty a spolu s Nechoránkem vytvoří celek, který bude naší obci dělat radost a bude stálým hostem na všech podobných akcích. V programu dále účinkoval domácí ženský sbor, sbor z Dolních Dunajovic, mužáci ze sousedního Mor. Žižkova. Tancem a písněmi celý večer obohatil FS Pohárek z Týnce, který se na večer skvěle připravil a předvedl nám tance ze tří regionů. Pásmo myjavských tanců bylo určitě zlatým hřebem večera. Sólistky, jejichž zpěvy si zaslouží pochvalu, byly všechny rovněž z řad souboru.

Zpestřením večera byl i taneční projev Karla Vlašice z Hlohovce, verbíře Podluží.

Všechny účinkující doprovázela CM Galán s primášem Vojtěchem Hodesem, průvodního slova se ujala Helena Hájková, která svým projevem sobotní večer všem přítomným určitě zpříjemnila.

Pořadatelem besedy u cimbálu byl SK Prušánky, který touto cestou děkuje za pomoc Obecnímu úřadu Prušánky a všem, kteří se podíleli na přípravě této akce.

Za SK Prušánky Vlasta Trechová, foto Josef Hromek, Mira Šimek