Okénko Obecní policie aneb Napiš Ježíškovi o přilbu!

Zpravodaj 4/2022   Konec roku se blíží a s ním i doba, kdy budeme s rozsvěcujícími svíčkami na adventním věnci odpočítávat neděle do Vánoc. A jak po celý rok, tak i v tuto dobu využívá nejeden z nás k přesunu v rámci obce jízdního kola. Jenomže dny se krátí, rána jsou mlhavá a riziko úrazu s mokrými cestami je vyšší. Proto, pokud ráno usedáme za volant či bereme do rukou řídítka, podívejme se, zda máme zapnuto povinné osvětlení. Nejenom vpředu, ale i zadní. Ano, i na kole musíme být osvětleni vzadu červeným a vpředu bílým světlem. To, že vidíme dobře my, neznamená, že bez světel uvidí někdo druhý dobře nás. Stojí to pár korun, lze sehnat i v několika prodejnách přímo u nás v obci, a nejenže učiníme něco navíc pro vlastní bezpečnost, ale také se vyhneme i riziku možné pokuty za porušení této povinností. A když jsme u těch povinností a výbavy. Víte, že do 18 let věku je povinnou součástí výbavy cyklisty také přilba? A že před dovršením 10 let věku má být cyklista doprovázen cyklistou starším 15 let, který za něj zodpovídá? Tím bych chtěl apelovat na rodiče naší budoucnosti, žáků naší ZŠ. Už od začátku tohoto školního roku jsme na tento problém zaměřili naši pozornost. Zatím pozitivní motivací těch, co přilbu mají, ale s důsledností budeme postupně více naléhat na zvýšení bezpečnosti našich mladých cyklistů. To jen tak na odlehčení závěrem, že pořízení přilby je jistě rozumnější a trvalejší využití financí než úhrada pokutového bloku za její nenošení.

Krásné prožití doby adventní ve zdraví a pokoji za OP přeje Adam Hellinger