Přeshraniční projekt “od Šaštínskej baziliky k Nechorám”

Název projektu: Spoznaj prihraničné kultúrne dedičstvá na bicykli – od Šaštínskej baziliky k Nechorám

Termín realizace projektu: 03/2019 – 07/2021

Kód projektu: 304021P666

Stručný popis, cíl a výsledky projektu: Předmětem projektu je realizace 3 úseků cyklotras v celkové délce 6,15 km, které zajistí propojenost kulturního dědictví na kole v česko-slovenském pohraničí. Vybudované cyklotrasy zabezpečí propojenost
Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – Strážach (cyklotrasa se napojí na mezinárodní cyklotrasu podél řeky Moravy). Další cyklotrasa zabezpečí dostupnost lokality kulturní památky Nechory v rámci obce Prušánky – unikátní systém vinných sklepů (408 vinných sklepů). Třetí úsek cyklotrasy v k. ú. obce Prietržka povede k vinařské osadě (součástí osady jsou vinné historické sklepy). Obsahem projektu je i vytvoření propagačního materiálu pro návštěvníky lokalit. Cílem projektu je zkvalitnění podmínek pro cykloturistiku a zvýšení atraktivnosti kulturního dědictví v příhraničním regionu.