Hudební, taneční a výtvarná škola v Prušánkách

Zpravodaj z Prušánek 2/2015:

Školní rok 2015 – 2016 se stane významným mezníkem kulturního rozvoje Prušánek, neboť právě v tomto roce se otevře dětem této obce možnost získat kvalitní vzdělání v hudebním, výtvarném a tanečním oboru. Nově vzniklá škola se bude jmenovat HTVŠ (Hudebni, taneční a výtvarná škola) a bude zahrnovat výuku na všechny orchestrální nástroje včetně klavíru, cimbálu, zpěvu, hry na kytaru a basu.
Kantory budou kvalifikovaní absolventi konzervatoří, JAMU a certifikování kantoři v oblasti výtvarného a tanečního umění. Počáteční průzkum mezi dětmi ukázal, že zájem o tento druh dalšího vzdělání v Prušánkách je, a že výrazným způsobem vyřeší problémy především s dojížděním do okolních vesnic

Dovolím si touto cestou nastínit vizi HTVŠ:

HTVŠ se zavazuje poskytovat kvalitní a odbornou výuku hudby, tance a výtvarného umění vedenou kvalifikovanými pedagogy s cílem pomoci studentům nalézt inspiraci a radost z umění, které by  dlouhodobě obohacovalo nejen je, ale i komunitu, ve které budou žít.
HTVŠ chce být vnímána jako místo, kde se všichni vzájemně respektují a kde vládne úcta, otevřenost a férovost nehledě na omezení jednotlivců.
HTVŠ se chce profilovat jako škola, která dokáže motivovat ke stále lepším výsledkům a kde bude kladen důraz na  pravidelnou a kvalitní přípravu

Dovolil bych si touto cestou povzbudit rodiče, kteří uvažují o mimoškolním vzdělávání svých dětí ve výše uvedených oblastech, aby zvážili zápis svých dětí právě do nově vznikající HTVŠ.

1. Děti budou vyučovány z devadesáti procent mladými zapálenými kontory
  2. Chceme výhledově vytvořit hudební uskupení, ve kterých by se děti mohly profilovat od cimbálové muziky až pod rock/pop.
  3. Jsme rozhodnuti zavést britský systém výuky ABRSM a TRINITY, který děti formuje po všech stránkách jejich hudebního vývoje. Jejich pokrok bude měřitelný složením zkoušky, která je mezinárodně uznávaná.
  4. Chceme děti vystavit pravidelným přehrávkám, koncertům a soutěžím, aby měly jasný cíl a motivaci cvičit a na sobě pracovat.
  5. Činnost HTVŠ bude možné mapovat  přes webové stránky obce nebo osobní návštěvou.V případě zájmu se můžete obrátit na paní Milenu Hromkovou (knihovna), která bude pracovat jako administrativní pracovnice pro HTVŠ.

Za realizační tým Martin Novák