Hudební, taneční a výtvarná škola 4/2022

Zpravodaj 4/2022 V hudební, taneční a výtvarné škole jsme zdárně započali další školní rok a s malými obměnami v pedagogickém sboru se naše škola opět těší velké oblibě. HTVŠ je největší zájmovou činností v Prušánkách a my máme velkou radost ze stabilního zájmu o vzdělávání v uměleckých oborech. Těší nás to obzvláště po téměř dvou letech, které byly pro vzdělávání a život obecně velmi těžké.

Nechce se tomu věřit, ale vystoupení HTVŠ v prvním pololetí, které většinou nesly název mikulášská, adventní či vánoční a které měly své pevné místo v celoročním harmonogramu naší školy, se naposled uskutečnily v roce 2019. Máme proto obrovskou radost, že jsme po dlouhé odmlce tahle vystoupení mohli opět do harmonogramu zařadit a první z nich jste měli možnost navštívit již 30. listopadu pod názvem Adventní besídka. Druhou možností zhlédnout práce výtvarného oboru a poslechnout si výkony našich hudebníků budete mít ve středu
14. prosince od 17 hodin v kulturním domě. Moc nás také těší zájem o vystoupení v dopoledních hodinách pro žáky základní školy.

Naše HTVŠ vystupuje a zkrášluje svými programy i mnohé akce v obci, což se daří především Nechoránku, který je společně s cimbálovou muzikou pravidelnou součástí např. předhodové besedy u cimbálu nebo slavnosti vinobraní. O tom, že je o výkony našich dětí velký zájem, se můžete přesvědčit také 17. prosince na “Punčmarketu”, kde pásmo HTVŠ také nebude chybět.

Za celou HTVŠ bych chtěl všem popřát krásné a klidné Vánoce, a do nového roku 2023 jen to nejlepší a hlavně neutuchající zájem o umění.
Vít Němeček