Z činnosti ZŠ 1/2022

První teplé jarní dny předznamenaly poslední čtvrtinu školního roku, který je plný různých důležitých termínů, změn a akcí. Jednou z prvních, který určitě stojí za zmínku, je zápis do první třídy, který proběhne v pátek 8. dubna od 13:30. Na nové prvňáčky se už moc těšíme a máme radost, že se s budoucími „studenty” můžeme konečně potkat osobně. Následovat bude zápis do mateřské školy, a to v sobotu 7. května.
Za zmínku určitě stojí také sbírka na pomoc Ukrajině. Moc mě těší, že tato iniciativa vzešla přímo od dětí, konkrétně z pátého ročníku.
Co se týká dalších akcí, děti na prvním stupni si vyzkoušely své prezentační dovednosti při recitační soutěži, nechyběla ani podpora polytechniky v podobě tradiční soutěže Bořek stavitel, plná zajímavých staveb na téma Vesmír. Čeká nás čtenářská akce Noc s Andersenem a po dvouleté pauze konečně také projektový den „Škola jinak”, kde si děti vybírají se seminářů na různá témata. V rámci výuky se snažíme o podporu vzájemného učení, kdy starší děti chodí k mladším kamarádům předat jim své vědomosti a zkušenosti. Sněženky a machři v podobě deváťáků a osmáků, si po covidové odmlce užili lyžařský výcvik v zasněžených Jeseníkách a deváťáci se letos konečně dočkají svého závěrečného plesu, který pořádáme ve spolupráci se SRPDŠ. Ten proběhne v sobotu 23. dubna. Již teď probíhají také přípravy na příměstský tábor, o který je po loňském prvním ročníku velký zájem. I letos proběhnou dva turnusy, každý na jiného téma.
Co se týká materiálna, máme nově v provozu rekuperační jednotky, díky kterým je ve třídách příjemněji. V učebnovém pavilonu máme nové vnitřní dveře, na léto je plánována rekonstrukce rozvodů vody v celé škole. Plánujeme také dokončit výmalbu zbytku školy a podle financí kompletní rekonstrukci schodiště včetně zábradlí. Začali jsme postupnou výměnu dosluhujících tabulí a projektorů, které nahradí moderní výkonné LCD dotykové displeje. Zatím je máme ve dvou třídách.

Veškeré informace o dění ve škole najdete na našem webu, který pravidelně aktualizujeme.

Přeji všem sluncem a optimismem zalité jarní dny.

Jakub Horňák,
ředitel ZŠ a MŠ Prušánky

Informace ze SRPDŠ

V minulém zpravodaji jsem informovala o přípravě školního plesu, který měl být 29. ledna. V tomto termínu se ples nemohl kvůli pandemii konat, ale věřili jsme, že se situace na jaře zlepší a plesová sezona se trochu posune a kulturní život se zase probudí. Hurá, stalo se, první ples v obci už máme za sebou, připravuje se i velikonoční zábava a hned týden na to
23. dubna v 19:00 se KD rozzáří školním plesem. Deváťáci trochu v taneční přípravě zvolnili kvůli blížícím se přijímacím zkouškám, ale jiné přípravy pokračují. Všem děkuji za finanční podporu plesu. Díky tomu se daří ples organizovat tak, aby výtěžek z plesu potom mohl být použitý na podporu školních aktivit. Posledním finančním příspěvkem byla spoluúčast na úhradě dopravy na lyžařský kurz a zpět. Tady bych chtěla poděkovat Obci Prušánky, která se na úhradě dopravy spolupodílela částkou 19.000 Kč.
Závěrem vám všem přeji krásné velikonoční svátky, prozářené radostí a pokojem. Zároveň vás srdečně zvu i v tak nelehké době načerpat dobrou náladu v rytmu tance a pohledem na krásu mladých lidí na Společenském plese SRPDŠ v duchu New Yorku.

Lenka Tlachová