Z činnosti základní školy 3/2021

Zpravodaj 3/2021: Letním prázdninám zase na deset měsíců odzvonilo a školní rok je tady. A jak to tak bývá, začátek s sebou vždycky přináší něco nového. A co že je to v našem případě? V prvé řadě dvacet šest prvňáčků, kteří jsou v tomto školní roce opět rozdělení na dvě menší třídy, stejně jako 3. a 5. ročník. Úplnou novinkou v tomto školním roce je otevření přípravné třídy pod vedením paní učitelky Broňky Michalicové, kterou navštěvuje jedenáct dětí. Z přípravné třídy mám já osobně velkou radost a moc děkuji rodičům dětí, že se této novoty nebáli a děti do přípravné třídy zapsali.  Jsem přesvědčen, že pro děti to bude obrovská pomoc s přechodem do školy. Držím všem palce!

Naše řady se posílily i personálně, máme dvě nové kolegyně – paní učitelku Kristýnu Jedovnickou (třída 3. B) a paní vychovatelku Lucii Budovičovou. Tímto jim přeji, ať si jim u nás líbí. Staronovým známým je Julian Bajko, rodilý mluvčí ze San Diega, kterého si děti moc oblíbily, a i v tomto školním roce do nás bude angličtinu tlačit, co se jí do nás vejdeJ

Hned v úvodu školního roku jsme vyslali, možná trošku netradičně, naše páťáky na adaptační pobyt na Mlýnky, kde se svými novými třídními učiteli strávili tři dny plné zábavy a zajímavých úkolů, a posílili tak kamarádské vztahy ve třídě.

Úspěšným počinem byla účast našich deváťaček Bianci Novákové, Venduly Tlachové, Nikoly Mrlíkové a Anny Letochové v projektu Příběhy našich sousedů, ve kterém zazářily se svým vlastnoručně vytvořeným dokumentem. Úkol to nebyl jednoduchý a hlavně byl komplikovaný covidovou dobou. Skvělá práce!

Pro odlehčení nesmím zapomenout ani na naši školní jídelnu, kde si můžeme v tomto školní roce vždy v pátek vybrat ze dvou jídel, což je super věc pro ty, co nemají rádi sladké obědy.

Co se týče materiálního zázemí, pracujeme na dokončení rekuperačních jednotek ve třídách, které se postarají o dostatek čerstvého vzduchu ve třídách i bez častého větrání. Jejich realizace probíhá ve spolupráci s obcí Prušánky. Také plánujeme nákup nové IT techniky v podobě LCD monitorů, které by měly postupně nahradit dosluhující interaktivní tabule. Výměnu se zaslouží také vnitřní dveře v učebnovém pavilonu. Společně se zřizovatelem usilovně pracujeme také na tom, aby v příštím školním roce byla otevřena nová třída v budově mateřské školy a velkým snem a přáním zůstává nová sportovní hala, která by velmi pomohla jak samotné výuce ve škole, tak především volnočasovým aktivitám celé obce, protože stávající tělocvična je kapacitně již velmi nedostačující.

Závěrem asi to nejzásadnější a nejdůležitější přání: prostě chodit do školy, bez přerušení, bez distanční výuky.

Přeji všem školákům, kolegům i rodičům klidný a vydařený školní rok a vám všem ostatním
klidné, pomalu se blížící podzimní dny.

Jakub Horňák, ředitel školy