Z činnosti Sdružení dobrovolných hasičů

150831_rozlouceni_s_prazdninami1_016Zpravodaj 3/2015:  Jak již bývá v Prušánkách pravidlem tak i letos patřila první sobota v měsíci srpnu noční soutěži v požárním sportu. Do parku u koupaliště se tedy začala sjíždět soutěžní družstva z blízkého i širokého okolí. Celkem se sjelo třicet družstev mužů a žen. V půl deváté proběhl nástup družstev, které přivítal starosta obce a popřál štěstí. První na základně se připravilo družstvo domácích. Základna a rozběh útoku byl perfektní, ale po chybě při nabírání vody byl konečný čas 33,14 a zklamání jak družstva, tak domácích diváků bylo evidentní. Nicméně svůj pokus jsme měli za sebou a soutěž musela pokračovat dál. Družstva se na základně střídala v rychlém sledu a soutěž nabrala ty správné obrátky. Po půl jedné v noci odběhlo svůj pokus poslední družstvo a začalo se chystat vyhlášení vítězů. Mezi ženami dosáhli nejrychlejšího času Hodějice 22,87, na druhém místě byla děvčata z Kuželova časem 23,07 a třetí byla Velká nad Veličkou 25,07. Mužským družstvům vévodili a putovní pohár z rukou starosty si odvezli kluci z Mistřína s časem 17,12, druhá skončila Nesvačilka 17,41 a třetí Hodějice 17,96. Soutěž byla ze strany soutěžících hodnocena jako velice úspěšná jak dosaženými časy, tak i pořadatelsky. Divácká kulisa byla oproti několika předchozím ročníkům výborná a tak jsme byli nakonec spokojeni taky.
Dalších soutěží jsme se z důvodů pracovní vytíženosti, úzkého kádru a zranění nezúčastnili. Celkově jsme tedy objeli jenom sedm soutěží z celkových třinácti a posbírali deset bodů. Příští ročník bude snad lepší a podaří se nám objíždět soutěže pravidelněji. Potřebovali bychom, aby se k našemu družstvu chtěli přidat noví kluci, které by požární sport zaujal. Věkově jsme v průměru nejstarším družstvem. Pokud by někdo měl zájem, chtěl si zasoutěžit a dostat se do výborného kolektivu, bude vítán.

150831_rozlouceni_s_prazdninami1_019Výjezdová jednotka má za sebou do dnešního dne sedm výjezdů. Od požárů, technických zásahů až po dopravní nehodu. Probíhala různá údržba techniky, vylepšování nové cisterny, také odborná příprava a praktický výcvik, který je nedílnou součástí přípravy všech hasičů. Také jsme byli pozváni ukázat naši novou Tatru na výročí do Velkých Bílovic, kde slavili sto třicet let od založení sboru. Také jsme jeli do sousedního Josefova na jejich devadesátiny a do Mikulčic na sto deset let. Dále jsme pomáhali obci při nejrůznějších akcích a ukázkách.