Z činnosti Sboru dobrovolných hasičů 4/2020

Je tady konec roku 2020, který byl hodně zvláštní. Kvůli pandemii coronaviru byla soutěžní sezona sotva poloviční, výjezdová jednotka se školila přes internetový portál e-learning a na podzim se v naší hasičské rodině stala smutná událost. Opustila nás manželka jednoho z našich členů Dáša Křiváková.

Seznámili se na hasičské soutěži, Dáša běhala béčka za SDH Lanžhot, Tomáš za SDH Prušánky běhal taky béčka.

Byla z toho hasičská láska, svatba, postavili dům a přivedli na svět dvě nádherné děti Lucinku (7) a Sofinku (1).

Dáša vážně onemocněla, bojovala statečně, ale 10. 10. 2020 svůj boj prohrává v nedožitých třiceti pěti letech. Na její poslední cestě jsme ji doprovodili se všemi hasičskými poctami na hřbitov v rodném Lanžhotě.

Její manžel Tomáš, výjezdový hasič JSDH Prušánky, musel opustit zaměstnání kuchaře a nastoupit na mateřskou za Dášu. Nebude to mít lehké.
Vždycky p omáhal, když mohl, teď potřebuje pomoc sám. Z tohoto důvodu SDH Prušánky spolu s obcí Prušánky zřídilo veřejnou sbírku a založilo transparentní účet u Komerční banky pod názvem:

VÝPOMOC RODINĚ KŘIVÁKOVÝCH Z PRUŠÁNEK.

Kdo chce pomoci, může sem přispět dle svých možností.

Všem dárcům děkujeme.  SDH Prušánky