Z činnosti Sboru dobrovolných hasičů

2016_hasici_stepansky_turnaj_2015Zpravodaj z Prušánek 1/2015:

Sbor dobrovolných hasičů je občanským sdružením, které každoročně pořádá výroční schůzi, na které se probírá celoroční činnost sboru. Letošní schůze se zúčastnil místostarosta pan Jan Nosek, který poděkoval za činnost sboru a spolupráci s obcí při různých kulturních akcích. Do činnosti sboru také patří soutěžní družstvo, o jehož činnosti informoval jeho vedoucí Josef Polách ml. Každoroční noční soutěž byla velmi kladně hodnocena jak samotnými družstvy, tak i radou Grand Prix okresu Hodonín, do které je naše soutěž bodově započítávána. Družstvo se letos zúčastnilo pouze sedmi soutěží a skončilo v letošní sezoně na nelichotivém jedenáctém místě s celkovým počtem devatenácti bodů. Mezi další akce, které pořádá sbor, patří každoroční turnaj ve stolním tenise. Loňský štěpánský turnaj byl již čtyřiadvacátý a zúčastnilo se ho pětadvacet soutěžících, kteří byli rozděleni do čtyř skupin. Finále bylo poté osmičlenné a hrálo se každý s každým. Vítězem se stal Pavel Kořínek z Hodonína, na druhém místě skončil Tonda Pihar z Josefova a třetí byl domácí Juraj Grznárik. Nezbývá než poděkovat všem hráčům, soutěžnímu družstvu popřát více bodů a co nejlepší umístění na soutěžích.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů je zřizována obcí podle zákona 133/1985 Sb. o požární ochraně. Loňský rok jednotka zasahovala u patnácti událostí, v nichž převažovaly požáry. Přišla na nás kontrola z hodonínské stanice. Všechny papíry a náležitosti jsme měli v pořádku a byli jsme hodnoceni jako jedna z nejlepších jednotek okresu. Ale nejdůležitější změnou, která se v loňském roce u jednotky udála, bylo zakoupení nového výjezdového vozidla. Za přispění obce a dotace od krajského úřadu nám v garáži parkuje nová cisterna Tatra 815. Podvozek je po celkové repasi a nástavba s kabinou je vyrobena nová. Nejzajímavější je ovšem na autě jeho barva, jedná se o zářivě červenou RAL 3024, která je využívána především u jednotek v moravskoslezském kraji. U nás v kraji jsme s touto barvou jedni z prvních. Stará Tatra odešla sloužit jednotce do Pstruží a snad jim bude stejným pomocníkem, jako byla nám.

Nezbývá než poděkovat obecnímu úřadu za financování nového vozidla a všem členům – jak sboru, tak jednotkám za jejich činnost při všech aktivitách. Pokud by měl někdo zájem zapojit se do činnosti místních hasičů – ať už v soutěžním družstvu nebo jednotce – může přijít kterýkoliv den po sedmé hodině do hasičské zbrojnice.

Vaši hasiči