Tradiční vinobraní v Nechorách (15. 9. 2012)

2012_vinobranii_00069Slavnost začala ve dvě hodiny odpoledne na “tancplacu” u Nechor, kde vyhrávala cimbálová muzika Galán a bavila všechny, kdo čekali na krojovaný průvod, který mezitím vyšel od KD. Po příchodu chasy, nezbytných hotařů v podání Mirka Hřebačky a Milana Vašíčka a DH Liduška z Dolních Bojanovic následovalo krátké uvítání všech návštěvníků starostou obce Janem Prčíkem a začalo pásmo vinobraní, které chasa moc hezky odvedla. Hned poté začal volný program, nejdříve tančili jen krojovaní, ale hodně brzy se parket zaplnil ostatními tance a zábavy chtivými návštěvníky. Nutno říct, že jich letos bylo opravdu hodně, a že měli velikou výdrž. Ještě o půlnoci byl plný parket, a když začali muzikanti hrát známou rozlučkovou “Vám, přátele, hráli jsme dnes písně veselé…”, nehodlali se s tím jen tak smířit a “ukecali” muzikanty i organizátory o další hodinu.

Letos byla přítomna televize z Brna, která natáčela naše tradiční vinobraní v Nechorách pro muzejní expozici Brněnské podzemí jako propagační dokumentární film o historii a současnosti vína a vinařství na jižní Moravě, který bude namluven v pěti jazycích.