Starostův sloupek: Plasty kolem nás

Zpravodaj 4/2018: Byli jste v poslední době na nějaké větší akci? Třeba na našem Gulášfestu? Nebo Za mladým vínem u Nechor? A všimli jste si těch přeplněných pytlů a hromad plastových misek, lžiček, kelímků…? A nelíbilo se vám to stejně jako mě? Pojďme s tím zkusit něco, aspoň něco málo, udělat! Jak? Inspirovala mě letos na Gulášfestu skupina „gulášníků“, která si říká Partička. Ti totiž vyzvali návštěvníky, aby si přinesli vlastní misky, lžíce, pohárky… a tím snížili velké množství plastů končící v odpadu. Výborný nápad! Co říkáte? A skutečně, ač nemnoho, přesto se řada takových lidí, kteří výzvu vyslyšeli, našla. A tak jsem si řekl, že se pokusím o totéž. Prosím tedy vás všechny, kteří na podobné akce chodíte, vezměte si své nádobky s sebou! Ušetříme životní prostředí, budeme mít dobrý pocit a budeme příkladem pro naše děti, které už to možná za pár let budou považovat za samozřejmostJ… A ta troška nepohodlí za to určitě stojí!

Ve „Slově starosty“ tohoto Zpravodaje zmiňuji „malé překvapení“ během našeho štědrodenního koledování. Ona ta překvapení budou vlastně dvě. Tím prvním je místo, kde se potkáme. Nebude to před obecním úřadem, ale v  našem Slavnostním areálu za kostelem. A tím druhým překvapením je, že se bude podávat svařák, případně čaj, a každý z účastníků dostane malý dárek v podobě skleněného hrnečku, který si pak může přinést třeba na novoroční ohňostroj, a další akce, takže vůbec nebudeme muset používat plastové kelímky…a vo vo vo tom to je!J A kdo si na příští akce zapomene vzít vlastní, tomu zapůjčíme skleněný za drobnou zálohu. Kdo si jej nechá, bude jeho, kdo jej vrátí, dostane zálohu zpět.

Co vy na to? Zkusíme tento jednoduchý experiment? Pomůžete mi s jeho propagací? Děkuji!!!

Těším se, že se nám to podaří 🙂

Váš starosta