Starosto, chcu sa enom optat II.

Pokračování odpovědí na dotazy občanů.

Pane starosto, můžete nám daňovým poplatníkům sdělit, jaké platy mají pracovníci našeho obecního úřadu? Stačí mi měsíčně celkem za všechny. Děkuji Vám za odpověď.

Veškeré údaje o hospodaření obce za každý rok, tedy i mzdové náklady, jsou veřejně dostupné a každý si je může snadno zjistit. Například položka „platy zaměstnanců“ za rok děleno dvanácti rovná se Vámi požadovaný údaj. Takže za rok 2016 je to 276 702 Kč/měsíc včetně odvodů a daní.

Dobrý den, je to už nějaký čas zpět co jste tvrdil, že obecní pozemky v katastru Nechory se nebudou prodávat. Jak to, že pozemek xxxx/2 byl donedávna obecní a teď už je vlastníkem pan xxxx, děkuji za odpověď.

Jen pro pořádek si dovolím malou korekci dotazu: Netvrdím to já, ale jednohlasně Zastupitelstvo obce Prušánky v bodě jednání č. 10 Zastupitelstva č. 9/2016. Cituji: „…Zastupitelé se již dříve dohodli pozemky v Nechorách neprodávat, pokud nejde o narovnání majetkových vztahů pod sklepem či jiný mimořádný případ…“. V případě, na který se ptáte, je to tak, že uvedený pozemek je parcelou historicky náležející ke sklepu, který byl a je ve vlastnictví soukromého subjektu, takže se jednalo o „narovnání majetkových vztahů pod sklepem“. Podobných případů týkajících se pozemků, či částí pozemků, bylo a stále jsou v Nechorách desítky. Požádá-li si vlastník sklepa o narovnání těchto záležitostí, je mu obvykle Zastupitelstvem vyhověno. Naopak žádá-li kdokoliv o prodej pozemku, či části pozemku, kterým chce zvětšit svoji stávající parcelu náležející ke sklepu, a na které sklep neleží, obvykle mu vyhověno není. Vždy se ale dá jednat (a vždy se také jedná) o nějaké formě užívání tohoto pozemku, například o dlouhodobém pronájmu, je-li to možné.

Predvolebni kampaň už začala super položene dotazy na starostu ktery je zodpovida ješte lib jak Andrej Babiš enom su zvědavi estli mňa vymažů

Pisatel (-ka) si v tomto případě pravděpodobně neuvědomuje, že toto fórum je o otázkách a odpovědích. Předkládá jakési konstatování, na které se nedá odpovědět, ale pouze reagovat. Tedy reaguji: Nevím, v čem spatřujete začínající předvolební kampaň, ale pokud ji takto začínáte Vy, pak blahopřeji a přeji hodně úspěchů. Jen je třeba vystoupit z anonymity a stát se kandidátem či přímo tahounem nějakého volebního subjektu, se kterým se pak můžete pokusit uspět ve volbách. Jak prosté…! A pak se třeba můžete i vymazat😊

Dobrý den, bude se dodělávat nebo nějak zpevňovat cesta v ulici Cacardov, aby napojovala na ulici Školní? Děkuji.

Snažíme se postupně zpevňovat a opravovat všechny cesty v obci. V tomto případě si ale nejsem úplně jist, kterou cestu máte konkrétně na mysli. Napište mi, zavolejte, případně se zastavte osobně s upřesněním. Rád Vám odpovím.

Dobrý den, zajímá mě dění v obci a proto mě mrzí, že zápisy ze zastupitelstva se na stránkách objevují tak pozdě. Naposled to bylo za tři schůze od začátku roku až v září. Děkuji Katka

Těší mě Váš zájem o dění v obci a omlouvám se za tuto systémovou chybu. Zápisy ze schůzí Zastupitelstva budou umisťovány na webové stránky nejpozději do dvou týdnů ode dne konání schůze.

Vážení a milí spoluobčané,

Jak vidíte, tato forma otevřené komunikace se starostou či obecně s vedením obce se v druhém kole už neujala. Zájem je skutečně minimální. Tímto tedy považuji tento „pokus“ za ukončený. Nadále ovšem platí to, že budu velmi rád za jakékoliv otázky, podněty či konstruktivní kritiku, se kterými se na mě obrátíte ať už písemně, telefonicky, osobní návštěvou anebo kdykoliv, kdy se potkáme. Připomínám také dosti opomíjenou možnost ovlivnění dění v obci prostřednictvím vašich zastupitelů a samozřejmě účastí na schůzích Zastupitelstva obce. Na závěr chci poděkovat všem, kteří s dotazy přišli, a přeji krásné podzimní dny.

Lubomír Zahradník, starosta obce Prušánky