Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

Sport ve škole

Zpravodaj 2/2017: Za poslední tři měsíce se spíše sportovně vyžívali starší žáci – pro ně byla pořádána okrsková kola ve florbale a kopané. Postupové nebo medailové pozice nás „minuly“.

V Lanžhotě jsme na tradičních Atletických přeborech Podluží uspěli – opět za „domácí“ lanžhotskou školou jsme obsadili celkové 2. místo. Soutěž je dvoudenní – jeden den závodí mladší děti od 1. do 5. třídy, další den závodí starší žáci. Vyhodnocuje se soutěž jak pro I. stupeň (některé školy z našeho regionu mají jen I. stupeň), tak pro II. stupeň a pak součet za oba stupně škol. Tentokrát naše výsledné umístění ohrožovala škola z Kostic – Tvrdonic. Ale opět nám to vyšlo. Letos byla malá změna v tom, že nejprve v pondělí 29. 5. závodili starší žáci a v úterý 30. 5. pak mladší děti z I. stupně. Bylo úporné vedro po oba dny a závodníci to měli o to těžší. Přesto byly výsledky výborné a máme se čím pochlubit. Za starší žáky byl nejúspěšnější Vítek Ostřížek, který nasbíral tři medaile – ve sprintu a vytrvalosti měl bronzovou a ve skoku do dálky měl zlatou medaili. Celkově starší závodníci přivezli devatenáct medailí, nejvíce ze sprintů a skoku do dálky (po šesti v každé disciplíně) a nejméně z vytrvalosti (jen dvě). Z hodů a vrhů jsme vytěžili medailí pět. A kdo uspěl ještě kromě Vítka? Za 6. třídu si slušně zazávodila Natálka Bílíková a přivezla si zlato a stříbro ze sprintu a dálky. Matěj Strýček v kategorii chlapců 6. tříd získal stejné medaile jako Natálka, ale ze sprintu stříbro a ze skoku do dálky zlato. Za 6. třídu ještě bodoval Mario Danihel, který za hod míčkem dostal medaili bronzovou. V kategorii 7. tříd se naši reprezentanti podělili o pět medailí: Nikolas Netík stříbrnou a Denis Kovačič bronzovou za sprint, Aleš Danihel zlatou za hod míčkem, Daniel Kaluža stříbrnou za skok do dálky a Klárka Kolibová bronzovou za vytrvalostní běh. Osmáci měli kromě veleúspěšného Vítka na startu ještě Matěje Poláška, který získal stříbrnou medaili ve sprintu a Davida Barkocyho ve skoku do dálky, který si dovezl bronzovou medaili (byl ještě čtvrtý za Vítkem ve vytrvalostním běhu). Z deváťáků nejvíc bodoval Dalibor Kříž, který získal dvě stříbrné medaile – ve vrhu koulí a skoku do dálky. Medailový zisk doplnili ještě Katka Svobodová a David Osička – oba bronzovou medailí ve vrhu koulí. Mladší závodníci přivezli z druhého soutěžního dne 12 medailí – 5 zlatých, 4 stříbrné a 3 bronzové. A kdo se o ně zasloužil? Ve druhé třídě získala Adélka Danihelová zlato za hod míčkem, Tomáš Mazuch stříbro za vytrvalostní běh a Tomáš Tesařík stříbro za sprint. Za třeťáky bodoval Luboš Jeřábek a po předchozích medailích za hod míčkem v minulých letech si konečně přivezl tu zlatou. Čtvrťáci získali celkem čtyři medaile – zlatou Samuel Štěpanovský za vytrvalostní běh, stříbrnou Martin Imrich za hod míčkem, ve stejné disciplíně získal Vašek Malhocký bronz a ve sprintu vybojoval bronzovou medaili Adam Kovačič (stejně jako jeho bratr v kategorii starších žáků). Za I. stupeň byl nejúspěšnější Tobiáš Mráka se zlatou medailí za vytrvalostní běh a stříbrnou za skok do dálky. Daniel Šůrek vyhrál sprint na 60 m a Adam Veselý dosáhl na bronz v hodu míčkem. Všem závodníkům ještě jednou děkuji za vzornou reprezentaci školy. Do dalších závodů hodně zdaru a sil!