Skip to main content

Sport ve škole

2016_sport_zvedelikova
Kamila Zvědělíková – nejúspěšnější závodnice Přeborů regionu Podluží v atletice

Zpravodaj z Prušánek 2/2015: Jako každé jaro, tak i letos se rozběhly naplno nejrůznější sportovní soutěže. Jednou z prvních byla vybíjená pro žáky 4. a 5. tříd. Soutěž proběhla ve sportovní hale v Dolních Bojanovicích. Tam se také odehrálo okrskové kolo ve florbale, kde naši kluci obsadili 2. místo. Další tradiční sportovní akcí bývá štafetový závod na kolečkových bruslích v Lužicích. Letos na nás (po pádu a úrazu jednoho závodníka) nezbylo žádné medailové umístění. Ale členům štafety to nedalo a už trénují na příští rok! Další soutěží bylo okrskové kolo v malé kopané v Miloticích.

Vrcholem jarních sportovních soutěží bývají Přebory Regionu Podluží v atletice. Nejinak tomu bylo i letos. Ve dnech 25. a 26.5. se nejprve mladší atleti z 1. – 5. třídy a pak starší (6.-9. třída) vydali do Lanžhota na jejich školní hřiště po roce opět poměřit síly. Problémem byl odvoz na závody (první den jelo cca třicet osm závodníků a druhý den asi třicet pět). V tomto termínu nebyl volný žádný z autobusů našich obvyklých dopravců, ale vyšli nám vstříc z BORSu Břeclav a byli jsme „zachráněni“. Jak mladší, tak starší závodníci se umístili na 2. místě hned za domácím Lanžhotem. Výčet medailí je úctyhodný:

Tobiáš Mráka

Už za první třídu získali první medailové zkušenosti Michal Kachyňa stříbro za běh na 50 m, Verunka Klímová za běh na 50 m a Lubošek Jeřábek za hod míčkem – oba bronzovou medaili. Ve druhé třídě si pro medaile došli Katka Poláchová a Vašek Malhocký, oba pro zlatou za hod míčkem, Samuel Štěpanovský pro stříbrnou za běh na 50 m. Ve třetí třídě získali medaile Adam Veselý – stříbrnou za hod míčkem a Tobiáš Mráka zlatou a stříbrnou za běhy na 50 m a 300 m. Ve čtvrté třídě se z medailí radovali Mário Danihel se zlatou medailí a Natálka Pálková se stříbrnou za hod míčkem, Matěj Strýček se zlatou medailí za skok do dálky a Adam Kuja s bronzovou medailí za běh na 300 m. Za první stupeň byl nejúspěšnější Filip Mazuch se dvěma zlatými medailemi za oba běhy – na 60 m a 600 m, další zlatou měl Aleš Danihel za hod míčkem (s mladším bratrem si přinesli domů dvě zlaté!), Denis Kovačič dosáhl na stříbro v běhu na 60 m a Terezka Mečlová na bronz v běhu na 600 m.

2016_sport_ostrizek
Vítek Ostřížek

Na druhém stupni bylo také mnoho radosti z medailí za výborné výkony. Za šesťáky vybojovali medaile Vítek Ostřížek – zlato za běh na 600 m (krásný běh, bravurně zvládl taktiku!), Gábina Křiváková stříbrnou medaili za hod míčkem a Katka Penčáková bronzovou za běh na 600 m. Pro Katku velmi náročné – v noci před závodem se vrátila z tanečního mistrovství světa v Poreči, kde sklidili obrovský úspěch. Za sedmáky si odvezl medaili opět Dalibor Kříž v hodu míčkem – bronz a Barča Svobodová za běh na 60 m také bronz. Nejvíc asi „zacinkali“ osmáci – vůbec nejúspěšnější závodnicí byla Kamila Zvědělíková, která si přivezla tři medaile – zlato za 60 m a 600 m a bronz za vrh koulí. Škoda, že pro špatné počasí byl zrušen skok do dálky, tam by měla šanci i na další zlato – a nejen ona! Katka Švastová si dovezla stříbro a bronz za 60 m a 600 m, Lukáš Maděryč zlato a stříbro za stejné disciplíny (i toho mrzelo, že se neskákalo do dálky – měl velkou šanci na medaili), Vojta Salajka získal bronz na 600 m a Filip Benada vyhrál vrh koulí a odvezl si zlato. Deváťáky v medailové sklizni zastoupil Dominik Fojtík v jeho parádní disciplíně – vrhu koulí. Na poslední reprezentační akci za školu zakončil „zlatou tečkou“.

Všem závodníků (nejen medailovým) moc děkuji za vzornou sportovní reprezentaci školy a obce v rámci Regionu Podluží. Do dalších závodů přeju krásné zážitky, výborné výkony a chuť dál sportovat.