Spolek Nechorší vinaři se zapojil do charitativní pomoci

Zpravodaj 2/2021: Noc z 24. na 25. června nečekaně ovlivnila letošní akci K Nechorám do sklepa. Páteční ráno, kdy v Prušánkách nešel elektrický proud ani internet, sousední obce ležely v troskách, nebylo pro pořadatele akce jednoduché. Otázka zněla, zda sklepy v této situaci pořádat nebo ne.  Nakonec jsme se přiklonili k tomu, že odvoláním sklepů bychom nikomu neprospěli. Peníze za všech 911 prodaných vstupenek bychom museli vrátit, vynaložené náklady by šly k tíži spolku, místní ubytovatelé by přišli o svoje příjmy a lidé z postižených obcí by z takovéto naší solidarity neměli žádný užitek. Proto se výbor spolu rozhodl otevřené sklepy uspořádat a dát jim charitativní rámec.

Již v pátek odpoledne jsme založili transparentní účet a na akci jsme nachystali sbírkové kasičky. Návštěvníci dostali tuto informaci:

POMOC POSTIŽENÝM TORNÁDEM!

PŘISPĚT MŮŽETE:

1. vhozením jednoho či více kupónů na víno z průvodce
  2. vhozením finanční hotovosti
  3. převodem na transparentní účet

DĚKUJEME ZA VAŠI SOLIDARITU!

Návštěvníci se po celou dobu trvání akce chovali maximálně slušně a solidárně, projevovali zájem o osudy lidí v postižených obcích a jejich dlaň byla štědrá. Do sbírkových kasiček vhodili XY kupónů z Průvodce akcí v hodnotě XY Kč. V hotovosti přispěli XY Kč.

Po provedení inventury jsme zjistili, že zbylo 117 nevyzvednutých vstupenek. V neděli ráno jsme mailem oslovili všechny a dali jim na výběr, zda chtějí vrátit peníze na svoje účty nebo zda souhlasí s jejich převodem na transparentní účet. V době, kdy píšeme tento příspěvek, ještě nemáme přesné číslo, ale předběžně 85%  lidí souhlasí s podporou potřebných v postižených obcích a peníze vrátit nechce.

Rovněž vinaři přispějí ze spolkové pokladny částkou XY z výnosu akce. Dále své příspěvky zašlou i jednotliví vinaři. Někteří na tento účet, jiní na další sbírkové účty.

V září vám přineseme informace o tom, jakou částkou Spolek Nechorští vinaři oběti této živelné pohromy podpořil.

O prázdninách vás všechny rádi uvítáme po dobu deseti týdnů, na setkání S vinařem u Nechor. O případných dalších akcích budeme informovat průběžně na našem webu a FB.

Tak snad se všichni na dalších setkáních u vína v Nechorách zdrávi sejdeme a i nálada bude veselejší.

Přejeme všem krásné letní dny a našim sousedům mnoho sil.

Michaela Hradilová, Spolek Nechorští vinaři