Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

SK Podlužan Prušánky oddíl šachu v sezóně 2017/18

Zpravodaj 2/2018:

Nakonec můžeme konstatovat, že s účinkováním našich družstev v uplynulé sezóně panuje vcelku spokojenost. Nyní k jednotlivým soutěžím.

Družstvo A – 2. Liga E

V posledních letech se úroveň soutěže posunula velmi vysoko. V tomto kontextu naše družstvo bojovalo o udržení v soutěži do posledního kola. Dá se tedy říci, konec dobrý, všechno dobré. Konečným umístěním bylo osmé místo (viz tabulka níže), kdy poslední tři družstva sestupují do nižší soutěže.

Družstvo B – Krajský přebor I. Třídy

Situace v této soutěži byla podobná jako u družstva A – taktéž se bojovalo o udržení do posledního kola, což bylo vyvoláno zejména tím, že sestupovala čtyři poslední družstva.

Družstvo C – Okresní přebor I. třídy

V této soutěži skončilo naše družstvo na celkovém 5. místě, i když v jeho silách je tuto soutěž vyhrát. Ale pořád se nemůže dařit dle očekávání. Nejvíce bodovali F. Schottl, Š. Omelka a R. Dryšl.

Družstvo D – Okresní přebor II. třídy

V této soutěži naše družstvo zvítězilo. S čelním umístěním jsme celkem počítali a výsledek to nakonec potvrdil. Nejvíce bodů uhráli F. Schottl, J. Švásta a R. Březovský.

Štěpánský turnaj

Jako již tradičně proběhl Štěpánský turnaj v bleskové hře. Vítězství si odnesl V. Předínský (Prušánky), před J. Mayerem (Prušánky) a J. Dostálem (Mikulov).

Mistrovství Evropy žen & Mistrovství České republiky v šachu

Mistrovství Evropy žen v šachu, které se konalo v dubnu 2018 ve Vysokých Tatrách na Slovensku, se zúčastnila také zástupkyně našeho oddílu Taťána Šeráková, kde měla možnost porovnat své síly s evropskou šachovou špičkou mezi ženami (rozuměj s profesionálními šachistkami). Taťána Šeráková zastupovala náš oddíl také na mistrovství České republiky železničářů.

Mistrovství České republiky v šachu se v dubnu 2018 zúčastnil náš hráč Jan Mikeš, který v konečném pořadí skončil na výborném 19. místě, kdy na jeho štítě zůstalo několik silných mezinárodních mistrů.

Šachový kroužek

Šachový kroužek navštěvuje pravidelně cca 10 dětí pod vedením F. Dryšla a M. Pakosty, případně R. Dryšla. V prosinci se družstvo mladších žáků zúčastnilo ve složení J. Weissberger, L. Váňa, L. Maršálek a O. Koller okresního přeboru škol a skončilo na 5. místě. Vánoční klubový turnaj vyhrál Štěpán Omelka před Šimonem Omelkou a J. Weissbergerem. Velikonoční turnaj v březnu opět vyhrál Štěpán Omelka před bratrem Šimonem a J. Weissbergerem. V květnu proběhl v Kyjově turnaj dětí Kyjovský koník. Nejlepšího umístění z našich dosáhl Š. Omelka, který skončil na 5. místě. Dále se děti v květnu zúčastnili Jarního turnaje v Břeclavi. Š. Omelka v kategorii talentů obsadil 5. místo, ostatní se výrazněji neprosadili. Na okresním přeboru dětí a mládeže v rapid šachu v Ratíškovicích získal v kategorii do 14 let Š. Omelka 3. místo a v kategorii do 10 let J. Weissberger 3. místo.

Šachový kroužek probíhá každé úterý od 15 hodin v klubovně pod domem s pečovatelskou službou. Další zájemci jsou srdečně zváni.