SK Podlužan Prušánky oddíl kuželek 3/2021

Zpravodaj 3/2021: Máme novou kuželnu a každý by si představoval, že si budeme našeho nového kuželkářského chrámu patřičně užívat. Ano užíváme, ale…  Po slavnostním otevření, které proběhlo
12. června, jsme hned 13. června navázali otvíracím turnajem čtyřčlenných družstev, na který si přijelo zahrát celkem třicet osm týmů z řad registrovaných a dvacet dva z řad amatérů. Vítězem turnaje se nakonec stalo domácí družstvo, na druhém místě skončil KK Vyškov a třetí místo obsadil Rakouský KSK Orth an der Donau. U amatérů zvítězil tým Blansko Mix 1. Turnaj končil 24. června, a to je to „ale“, o kterém jsem psal na začátku. Ano, je to právě to smutné datum, kdy vesnice kousek od nás zasáhlo tornádo. Všichni víme, co se stalo, většina z nás tam má rodiny, kamarády, známé. Každý se nějak snažil pomoct. My jako kuželkáři jsme se snažili pomoct jak prací, tak i peněžně. Z vlastních zdrojů jsme věnovali 45.000 Kč pro šest nevíce postižených rodin do Mikulčic a Moravské. Peníze jsem odeslali konkrétním lidem na jejich osobní účty. Pak tu byl pro děti postižené tornádem zřízen v naší škole příměstský tábor a byli jsme moc rádi, že učitelky, které se o děti staraly, přijaly naši nabídku, aby si děti užily hraní v naší nové kuželně. Všem se tahle akce moc líbila, jak učitelkám náš nápad, tak hlavně dětem. Aspoň takhle přišly na jiné myšlenky a sportování si udělaly trochu veselejší.

Na přelomu července a srpna jsme uspořádali už tradiční 12. ročník Memoriálu Stanislava Zálešáka, kdy k nám přijeli kuželkáři ze všech koutů naší republiky, protože turnaj byl zařazen jako kvalifikace pro mistrovství ČR dvojic. Byli jsem rádi, že si k nám znovu našli cestu kuželkáři z Rakouska a Slovenska i přes zpřísněné cestování přes hranice. Vítězem se nakonec stala dvojice hájící barvy prvoligového oddílu KK Vyškov Pavel Vymazal a Josef Touš. Na druhém místě skončila interligová dvojice Michal Šimek a Petr Hendrych z Husovic a třetí místo patří rakouskému duu Franz Wendl a Martin Rathmayer. Mezi amatéry si první místo vyházeli Michal Teraz a Jirka Chotaš. Všichni si tento turnaj pochvalovali, jak zázemí, tak skvělý hrací materiál – tedy dráhy a automaty. Celkem byla magická hranice šesti set kuželek pokořena pětatřicetkrát!! Rozhodli jsme se ještě udělat na turnaji sbírku a k tomu přidat část peněz ze startovného a tu věnovat opět dvěma rodinám. Nakonec jsme odeslali 15.000 Kč.

Na konci srpna byl po dvou letech znovu uspořádán pro naše amatéry turnaj o Pohár starosty obce. Loňský ročník na podzim 2020 musel být kvůli covidu zrušen, tak jsme si mysleli, že budou mít amatéři chuť si jít zahrát, když rok a půl nehráli. Opak byl pravdou, tak malou účast jsme tedy nečekali. Vítězem ve dvojicích se stalo duo Jirka Čupr a Michal Teraz.  V jednotlivcích mezi ženami byla nejlepší Věra Šimáčková a u mužů Michal Teraz. Na výsledky všech tří turnajů se můžete podívat jak na internetových stránkách našeho oddílu, tak i na FB stránkách které jsme založili při otevření naší nové kuželny.

Začíná nám od září nová sezóna a určitě jsme všichni ve velkém očekávání, jak to všem půjde na nové kuželně. Áčko se po osmi letech strávených v azylu ve Valticích konečně ukáže doma našim fanouškům. V oddíle máme na začátek i pár příjemných změn. Na svou vlastní žádost k nám do prvního mužstva přestupuje Martin Procházka, hráč prvoligových Rosic, který ještě předloni hrával Interligu za Rokycany. Je nově založeno D družstvo. V Ratíškovicích se nepohodli kluci, co tam hrají a bydlí v Hodoníně a požádali náš oddíl, jestli nemůžou u nás hrát a být členy našeho oddílu. Sice budou hrávat nejnižší soutěž, ale jsou rádi u nás v azylu.  Tak máme další nový tým, na který se můžete taky těšit. Tak snad se tento rok na kuželně budeme vídat trochu více, než ten loňský rok.

Další informace o našem oddílu naleznete jak na stránkách www.kuzelkyprusanky.cz,  tak i na FB stránkách Kuželkáři SK Podlužan Prušánky.

Za oddíl kuželek Zdeněk Zálešák

Kuželkáři z Rakouského KSK Orth an der Donau

Děti z vesnic postižených tornádem u nás na kuželně

Vyhlášení vítězů turnaje o Pohár starosty obce.