SK Podlužan Prušánky 4/2022

Zpravodaj 4/2022: Dne 14. 11. 2022 proběhla plánovaná volební Valná hromada SK Podlužan Prušánky.

VV SK pracoval 7 let v téměř stejném složení, scházeli jsme se pravidelně jednou za měsíc.

Na dotacích, které zajišťují náš hlavní zdroj příjmu jsme získali desítky milionů korun. Rozpočet klubu se v letech 2016 – 2022 pohyboval v rozpětí 1 – 1.4 milionu Kč. Vrcholnou akcí naší činnosti byla výstavba nové kuželny a Sportklubu v celkové hodnotě 26 mil. Kč. Tím se nám podařilo vybudovat sportovní zázemí, které nám závidí spoustu okolních i vzdálených měst.

Členům VV SK se za toto období podařilo získat několik významných věcných darů, které jsou součástí sportovního areálu a dotváří jeho příjemné a funkční prostředí. Máme rozpracovány další dva velké projekty, které nám určitě zajistí navýšení členské základny, především dětí a mládeže.

Chtěl bych poděkovat vám všem, kteří jste mi byli po celou dobu oporou. Dále patří samozřejmě velké díky Obci Prušánky, která náš sportovní klub významně podporuje.

Novému VV SK přeji hodně zdaru v práci a všem sportovcům hodně úspěchů.

Jan Váňa

Valná hromada SK Podlužan Prušánky z.s.

Dne 14. 11. 2022 se konala mimořádná Valná hromada SK, jejímž hlavním záměrem bylo odvolat členy stávajícího vedení a kontrolní komise a zároveň si zvolit do těchto orgánů členy nové. Tato změna byla vyvolána jistou nespokojeností s fungováním sportovního klubu a navíc se nyní SK nachází v tíživé finanční situaci.

Novými členy výkonného výboru (VV) byli zvoleni:

Taťána Šeráková (oddíl šachu),

Zdeněk Zálešák (oddíl kuželek),

Ondřej Stávek (oddíl fotbalu),

Marie Křiváková (zástupce nezletilých členů SK),

Radek Dryšl (zástupce Obce Prušánky) – valná hromada vzala na vědomí tuto nominaci.

Novými členy kontrolní komise byli zvoleni:

Petr Zálešák (oddíl šachu, předseda),

Jan Zálešák (oddíl kuželek),

Michal Kankia (oddíl fotbalu).

Následně ze členů nového výkonného výboru byla za předsedkyni jednomyslně zvolena Taťána Šeráková. Chtěli bychom tímto popřát nové předsedkyni, aby dokázala stmelit oddíly a členy, vytvořit funkční VV táhnoucí za jeden provaz, zajistit udržitelnost fungování SK, a také aby se do sportovního klubu zase navrátila radost a nadšení. Taktéž bychom chtěli popřát novým členům VV a kontrolní komisi, aby se jim ve funkcích dařilo ku prospěchu celého sportovního klubu.

Radek Dryšl (zástupce obce v SK)