Sbírka ke dni válečných veteránů

Zpravodaj 4/2018: Prušánky se letos poprvé zapojily do veřejné sbírky ke Dni válečných veteránů, který se slaví na celém světě 11. listopadu. Sbírku pořádala společnost Post Bellum, která spravuje Paměť národa, největší veřejnosti přístupná pamětnickou sbírku v Evropě. Prvních deset listopadových dnů jste si mohli koupit vlčí mák v pokladničce v knihovně nebo na obecním úřadu. Naše pokladnička byla jedna ze tří stovek, které byly po celé republice. Zájem byl velký a do Prahy jsme vraceli plnou pokladnu. Koupí vlčího máku jste přispěli Paměti národa na další nahrávání vzpomínek válečných veteránů a účastníků druhého a třetího odboje.

Ve veřejné sbírce ke „Dni válečných veteránů v roce 2018“ se vybralo 1 290 406 Kč. V obci Prušánky se vybralo 2 455 Kč. Tým Post Bellum děkuje všem, kteří se zapojili do letošní sbírky.

Do sbírky Paměti národa přibyly v posledních měsících také vzpomínky z Prušánek a blízkého okolí. Pokud byste věděli o zajímavém pamětníkovi ve vašem okolí, můžete napsat na helena.hajkova@postbellum.cz.                                                                                                                     Helena Hájková