Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

Šachový oddíl TJ Podlužan Prušánky v sezóně 2016/2017

Zpravodaj 2/2017: V uplynulé sezóně se družstvům šachového oddílu v jejich soutěžích poměrně dařilo, pouze A družstvo bojovalo až do závěrečných kol o udržení. A nyní k výsledkům jednotlivých družstev.

A družstvo – 2. Liga E

Jak již bylo uvedeno, A družstvo muselo hrát „naplno“ všechna kola a nakonec se v soutěži udrželo. Někdy chybělo kousek štěstí a ze sestupových vod se dalo odpoutat dříve. Nejvíce bodů uhrál Dalibor Mlénský 8,0 b.

B družstvo – Krajský přebor II. třídy

B družstvu se premiérově ve vyšší soutěži nadmíru dařilo a výsledkem bylo konečné 2. místo znamenající právo postupu do 2. ligy (to bylo samozřejmě odmítnuto a místo Prušánek B poustoupily do vyšší soutěže Hustopeče). Nejvíce bodů uhrál Jan Mikeš 7,0 b.

7. ŠK GPOA Znojmo                    4          3          4          15
  8. TJ Znojmo                                 4          2          5          14
  9. Jezdci Jundrov B                      3          3          5          12
  10. ŠK Kuřim B                               3          1          7          10
  11. ŠK Vinohrady Brno                 3          0          8          9
  12. ŠK Lokomotiva Brno C           1          1          9          4

C družstvo – Okresní přebor I. třídy Hodonín

V okresní konkurenci se C družstvo pohybovalo celou soutěž v popředí tabulky, nicméně na vítězství to nestačilo a skončilo na celkovém 2. místě. Nejvíce bodů uhráli – Radek Dryšl a František Schottl 5,0 b, dále Marek Budín a Petr Krolop 4,0 b.

D družstvo – Okresní přebor II. třídy Hodonín

V další okresní konkurenci „D“ družstvo se taktéž pohybovalo celou soutěž v popředí tabulky, nicméně taktéž to na vítězství nestačilo a skončilo o skóre na celkovém 2. místě. Nejvíce bodů uhrál Richard Březovský 4,5 b.

Štěpánský turnaj

Tradiční Štěpánský turnaj v bleskovém šachu (2×5 min.) vyhrál Pavel Balšínek (Prušánky) před Stanislavem Staňkem (Jezdci Brno) a Radkem Dryšlem (Prušánky).

Šachový kroužek

Šachový kroužek pod vedením Františka Dryšla probíhá každé úterý v klubovně šachového oddílu od 15 hodin. Šachový kroužek se zúčastnil několika šachových akcí – v prosinci 2016 obsadilo družstvo mladších žáků na okresním přeboru základních škol 5. místo. Družstvo hrálo ve složení – Weissberger J., Koller O., Maršálek L. a Váňa L.

Na turnaji základních škol v Šardicích v dubnu 2017 se nejlépe umístil ve své kategorii Váňa L. na 4. místě. Další turnaj Kyjovský koník se konal v květnu 2017 – v kategorii do 10-ti let Váňa L. skončil na 4. místě a Maršálek L. na 5. místě. V kategorii do 15-ti let obsadil Omelka Š. 5. místo.

Taktéž v květnu mladí šachisté startovali na turnaji v Ratíškovicích, kde již účast byla z celého Jihomoravského kraje. Zde mladí šachisté získávali ostruhy se zkušenějšími. Co se týká turnajů v rámci šachového kroužku – Vánočního turnaje (prosinec) a Velikonočního turnaje (duben), zde se vítězem stal Omelka Š. před Váňou L.

Přes letní prázdniny se tři děti z šachového kroužku zúčastní šachového tábora ve Vřesovicích.
Na závěr bychom chtěli poděkovat obecnímu úřadu za podporu šachového dění v Prušánkách.