Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

Šachový oddíl TJ Podlužan Prušánky v sezóně 2013/2014

2016_sachy_2-2014Zpravodaj z Prušánek 2/2014:

Při hodnocení uplynulé sezóny může být šachový oddíl s účinkováním svých družstev v mistrovských soutěžích spokojený. A nyní k jednotlivým družstvům.

A družstvo – 2. liga E

„A“ družstvo zahájilo soutěž velmi dobře a po třech úvodních vítězných kolech dokonce vedlo. Pak již přišly střídavé výsledky a z toho konečné 6. Místo – stejné jako v uplynulé sezóně. Bodový zisk byl ovšem vyšší a to 16 bodů (minule 11 bodů). Nejvíce bodově přispěli J. Mayer 6,5 b, O. Hájek 5,5 b aj. Hudáček 5,0 b.

B družstvo – Krajský přebor II. třídy

Naše „B“ družstvo bojovalo o záchranu, což se nakonec podařilo a se ziskem 9 b skončilo na 8. místě. Sestava trpěla velkou neúčastí hráčů základní sestavy (B družstvo hraje ve stejném termínu jako A družstvo). Povedl se mu ovšem husarský kousek, kdy porazilo postupující VSK Brno, které utrpělo pouze 2 porážky v soutěži. Nejvíce bodovali P. Krolop 5,5 b, M. Cupal, J. Kocáb a R. Dryšl 3,0 b.

C družstvo – Okresní přebor I. třídy Hodonín

Našemu „C“ družstvu se dařilo a letošní soutěž vyhrálo. Nejvíce se bodově dařilo těmto hráčům: J. Mayer 6,5 b, F. Schottl 6,0 b, J. Kocáb a R. Dryšl 4,5 b.

Štěpánský turnaj

Tradičního Štěpánského turnaje v bleskovém šach (2×5 min.) se zúčastnilo 11 hráčů. Zvítězil J. Kocáb před M. Budínem a R. Dryšlem.

Šachový kroužek

Pro ty rodiče, kteří mají zájem, ať pošlou své ratolesti do šachového kroužku, který probíhá každé úterý od 15:00 v klubovně šachového oddílu pod DPS. Vedoucím je František Dryšl a nyní k činnosti v uplynulé sezóně.

Od listopadu 2013 do května 2014 probíhal klubový přebor. Vítězem se stal J. Lacina před Š. Omelkou a A. Vávrou. V prosinci 2013 se v Hodoníně uskutečnil okresní přebor škol. Prušánky ve složení A. Vávra, M. Hlaváček, D. Hnátek a Š. Omelka obsadily v kategorii starších žáků 3. místo. Vánoční turnaj šachového kroužku vyhrál J. Lacina před A. Vávrou a M. Hlaváčkem. V měsíci únoru se uskutečnil v Ratíškovicích okresní přebor v rapis šachu mládeže. Naši zástupci se ale výrazněji neprosadili. Velikonoční turnaj šachového kroužku se stal kořistí A. Vávry před A. Kujou a Š. Omelkou. Šachový kroužek se zúčastnil 8. května turnaje v Kyjově a 17. května v Ratíškovicích krajského kola v rapid šachu mládeže za účasti 94 hráčů. Š. Omelka obsadil dobré 39. místo.