Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

Šachový kroužek 2/2022

Šachový oddíl v sezóně 2021/2022

Úvodem bych ráda sdělila, že podstatná část uplynulé sezóny byla i nadále poznamenaná restrikcemi covid-19. Nicméně co se týká soutěží družstev dospělých, pak SK Prušánky v uplynulé sezóně hrál ve čtyřech soutěžích a tyto soutěže řádně dohrál: „Áčko“ v druhé lize, „Béčko“ krajský přebor II. třídy, „Céčko“ okresní přebor I. třídy a „Déčko“ okresní přebor II. třídy.

Soutěže družstev

1. Liga E – naše „A“ družstvo se po jednoznačné výhře v posledním kole 5,5-2,5 ve Zlíně umístilo na vynikajícím třetím místě a získalo tak nejlepší umístění v historii svého působení v lize. Nejlepší individuální výsledky měli Dalibor Mlénský (7 bodů), Petr Trávníček (5 bodů) a Pavel Balšínek (5 boodů).
  13. SK Boršice 6 b

Naše „B“ družstvo se v krajském přeboru II. třídy skupiny C umístilo na konečném pátém místě. Nejvíce bodově přispěli Jan Kocáb (4,5 bodů) a Radek Dryšl (4,5 bodů).
V okresním přeboru Hodonín se podařilo našemu „C“ družstvu celou soutěž vyhrát. Nejvíce bodů dodali Radek Dryšl (7 bodů), Jaroslav Švásta (6,5 bodů), Dalibor Mlénský

6. Hodonín B 6 b

V nejnižší okresní soutěži dospělých hrálo naše družstvo „D“, které se umístilo na posledním místě. Rozhodně to není žádná tragédie, jelikož v této soutěži dostávají šanci žáci.

Šachový kroužek

Ze života šachového kroužku jsme zaznamenali zájem z okolních vesnic. Kroužek navštěvují taktéž tři děti z Moravského Žižkova a tři děti z Moravské Nové Vsi. Kroužek probíhá každé úterý od 15 hodin v šachové klubovně a dětem se věnují dva trenéři. Šachový kroužek navštěvuje celkem 15 dětí a rádi bychom trenérskou činnost a práci s mládeží i nadále co nejvíce rozvíjeli a podporovali. Všichni zájemci o hru šachu jsou srdečně zváni!
V srpnu 2021 se tradičního šachového tábora ve Vřesovicích zúčastnili Lukáš Váňa, Ondřej Koller, Patrik Šimčík, Jakub Weissberger, Tomáš Weissberger a Tadeáš Bára. Děti si tábor moc pochvalují, tento rok se nesl název „Hledá se Golem“.
Sezóna byla výrazně ovlivněna covidem-19, na podzim neproběhly žádné mládežnické turnaje a stejné to bylo i na jaře. Nicméně v rámci šachového kroužku byly uspořádány dva turnaje, a to Vánoční turnaj (1. Ondra Koller 2. Lukáš Váňa a 3. Jakub Weissberger) a Velikonoční turnaj (1. Lukáš Váňa, 2. Ondra Koller a 3. Tomáš Weissberger).
Následně se děti zúčastnily několika turnajů v červnu 2022. Největšího úspěchu dosáhli Lukáš Váňa, který na okresním přeboru v Ratíškovicích skončil na třetím místě v kategorii do 14 letTomáš Weissberger byl na stejném turnaji nejlepší z neregistrovaných dětí. Ostatní dva turnaje se konaly ve Valticích a ve Velkých Pavlovicích.
Jako každoročně v rámci valné hromady SK (20.06.2022) proběhlo ocenění sportovců a mezi nimi byli dva šachisté:

František Schottl – za „oddanost“ a dlouholetý přínos prušáneckému šachu. František působí v oddílu od jeho počátku (1974) až doposud a v žádném případě nehodlá končit!

Oskar Hájek – za vzornou reprezentaci oddílu a obce Prušánky. Oskar nás reprezentuje nejenom v rámci ČR, ale hraje i rakouské soutěže – Landesligu a Bundesligu, kde dosahuje výborných výsledků. Přejeme mu, aby v blízké budoucnosti dosáhl na mezinárodní šachový titul Mistr FIDE.

Závěrem bych ráda poděkovala všem našim členům za pěkné výsledky a vzornou reprezentaci šachového oddílu Prušánky.