Rozsvícení vánočního stromu a divadlo 2020

Pravidelný rituál rozsvícení vánočního stromku začal vlastně brzy odpoledne, kdy v kulturním domě ochotníci ze Strážovic zahráli pohádku – komedii na motivy všem dobře známé ruské pohádky Mrazík. Možná některé děti pohádku v televizi ještě neviděli, takže to pro ně bylo něco úplně nového, dospělí se celou dobu bavili,  byly tam dost vtipné momenty a také úsměvné narážky přímo na Prušánky. Divadlo skončilo chvíli před 17  hodinou, takže jsme jenom přešli k obecnímu úřadu, kde už čekala další skupinka lidí. Místostarosta si s dětmi si domluvil pomoc při rozsvícení stromečku, to se podařilo, vystoupily děti z mateřské školy, byly skvělé, lidé se usmívali, to nasazení k výkonu nemělo chybu. Nechoránek už doprovázeli jejich vlastní muzikanti, bylo to moc hezké vystoupení. Následovalo „překvapení“ – přišel Mikuláš s čertem a andělem (naše úžasné seniorky mladší), děti dostaly nadílku a pak všichni spěchali domů, protože byla fakt zima.
Mimochodem – máme nejhezčí vánoční stromek široko daleko. Taky jste si toho všimli, že?

Jana Kamenská, foto: archiv obce Strážovice