Prušánský zpravodaj 3/2016

35Na začátku října vyšlo podzimní číslo našeho Zpravodaje.
Přečtěte si ho na webu, postupně doplňujeme jednotlivé články:

Slovo starosty. Například o tom, jak se osvědčila letošní hodová konstrukce

Informace o odpadovém hospodářství obce přináší zprávy mimo jiné o kompostérech.

Z naší knihovny. Víte, do jakého projektu se naše knihovna letos zařadila?

Z činnosti základní školy. O tom, co se všechno podařilo opravit, jaké jsou změny v pedagogickém sboru a další. V samostatném článku se dočtete o setkání prvňáčků, tématu týmečků a činnosti Sdružení a přátel školy.

Hudební, taneční a výtvarná škola má nové logo a několik nových učitelů.

5aZ naší školičky. O tom, jak se daří v novém školním roce, co se chystá a nechybí perličky od dětí.

Nechoránek v novém školním roce a ohlédnutí za bohatou činností o prázdninách.

Klub maminek zve na setkání do nového domečku a hlavně na burzu podzimního a zimního oblečení.

Z činnosti skautu. Jak se měli skauti o prázdninách a odkud kam cestovali.

Skautský oddíl Cor Dare Prušánky zahajuje svoji činnost na začátku října a zve malé i velké mezi sebe.

Spolek Nechorští vinaři upozorňuje a zve na listopadovou akci K Nechorám do sklepa za mladým vínem.

Naši senioři neotálejí a byli na pěkném výletě na Svatém Kopečku u Olomouce.

Z činnosti Sdružení dobrovolných hasičů a výjezdové jednotky. Přečtěte si spoustu zajímavostí v nejdelším článku nového Zpravodaje.

Ze sportu

Fotbal: Jaké byly Pouličky, tradiční fotbalový turnaj v Josefově a fotbalový kemp pro děti?

Kuželky: Ohlédnutí za Memoriálem Stanislava Zálešáka (počet účastníků vás překvapí) a soutěží O pohár starosty obce v kuželkách

Šachy: Ohlédnutí a novinky z družstva

Zprávičky z farnosti. Zamyšlení P. Víta Háby nejen o hvězdách, ohlédnutí za poutí do Žarošic.

Pochlubte se, máte čím Eva a Natálka z Prušánek vybojovaly v mažoretkách Neonky druhé místo na Mistrovství světa. Podrobnosti a fotky ve Zpravodaji.

Ohlédnutí za kulturou a jinými akcemi:

Předhodová beseda u cimbálu

Hody