Přeshraniční projekt “Spoznaj históriu vinárstva a vinohradníctva v pohraničnom regióne Záhoria a Podluží”

Interreg V-A Fond malých projektov

Název projektu: Spoznaj históriu vinárstva a vinohradníctva v pohraničnom regióne Záhoria a Podluží

Termín realizace projektu: 01. 08. 2021 – 31. 07. 2022

Kód projektu: SK/FMP/6c/06/036

Stručný popis, cíl a výsledky projektu:

Předmětem projektu je rekonstrukce vinohradnického domu (na vinařské cyklotrase – v k.ú. Prietržka ve vinohradnické osadě), který bude sloužit pro účely vinařské turistiky jako technické zázemí. Součástí projektu je společná propagace, které cílem je zvýšit povědomí o jedinečném kulturním dědictví příhraničního regionu (vinařské tradici – Záhoří a Podluží). V rámci propagace budou vytvořené Roll Up bannery s tematikou kulturního dědictví regiónu (historické vinné sklepy na Záhoří – SR a Podluží – vinné sklepy v oblasti Nechory v ČR) a taktéž společná brožura o vinařské turistice v obou regionech. Cílem projektu je posílit, případně znovu oživit kulturní a společenské vazby mezi Slovenskem a Českou republikou, a to formou zkvalitnění podmínek pro vinařskou turistiku a cykloturistiku v pohraničním regionu.

Konečný uživatel: Obec Prietržka (SR)

Hlavní přeshraniční partner: Obec Prušánky (ČR)

Program spolupráce: Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika – Fond malých projektů

Spolufinancovaný fondem: Evropský fond pro regionální rozvoj