Pozvánka Spolku Nechorští vinaři na akce v roce 2017

Spolek Nechorští vinaři byl vytvořen s cílem propagace místního vinařství a vinohradnictví. Za uplynulé dva roky činnosti odvedli členové kus práce, díky které je pojem Nechory známý široké veřejnosti nejen v České republice, ale i na Slovensku. Na sklonku loňského roku byli do Spolku přijati dva noví mladí vinaři.  Na webových stránkách najdete vždy aktuální informace o připravovaných akcích. Realizovány jsou i cílené placené propagační kampaně.  Zkrátka, spolek dělá vše pro propagaci vína, vinařů a v neposlední řadě i nechorských sklepních uliček a naší obce. Využívá k tomu nejen vlastní prostředky, ale úspěšně i dostupné dotace. A tak vás letos opět zveme na dvě akce otevřených sklepů.

Za cenu, která bude na každou akci v internetovém předprodeji 700 Kč a na místě 800 Kč, získají návštěvníci čtyři kupony v celkové hodnotě 400 Kč na nákup vína a v podstatě neomezenou celodenní degustaci ve sklepech. Dále pak skleničku, taštičku, propisku a průvodce s mapou. K tomu navíc v červnu láhev neslazené vody a v listopadu kupón na horkou polévku.

24. 6. 2017 – K Nechorám do sklepa 2017

Již 8. ročník jako obvykle navazuje na páteční Svatojánskou noc. Otevřeno bude kolem 20 sklepů, kde budou připraveny vzorky k degustaci, sklepmistři a majitelé sklepů s výkladem o své práci. Vstupenky budou opět v prodeji na místě, výhodnější je ale jejich nákup v internetovém předprodeji, který probíhá na našem webu a skončí 1. 6. 2017.

25. 11. 2017 – K Nechorám do sklepa za mladým vínem 2017

Letos pořádáme již 3. ročník, který připadá opět na poslední listopadovou sobotu. Otevřeme kolem 20 sklepů a předprodej vstupenek zahájíme už v červenci.

Na obě akce dopravíme dopoledne návštěvníky z okolních obcí zdarma Nechorským expresem. Na každou akci připravujeme speciální program, který se snažíme každoročně vylepšovat. Ve velkokapacitním stanu budou vždy v podvečer hudební produkce. Letos, mimo jiné, připravujeme i novinku, která přispěje k lepší orientaci návštěvníků v Nechorách. A to nejen v průběhu našich akcí. Tu si zatím necháme jako překvapení nejen pro přespolní. Věříme, že se nám opět podaří získat podporu Vinařského fondu, Jihomoravského kraje i obce Prušánky.

Více informací o našich akcích, včetně řady fotografií, najdete na našem webu www.nechorstivinari.cz, na facebooku Vinné sklepy NECHORY.  A také na tematických webech: http://www.wineofczechrepublic.cz/, www.vinazmoravy.czhttp://www.kudyznudy.cz/, kde naše akce propagujeme.

Doufáme, že naše akce navštíví nejen přespolní, ale i vy místní. Za přiměřenou cenu můžete ochutnávat celý den, pobavit se a navíc si přinést víno podle vlastního výběru domů. Ono je občas dobré a poučné ochutnat i jiné víno, než to z vlastního sklepa. Těšíme se, že naše pozvání přijmete.

Michaela Hradilová

Foto: Martina Nešporová