Podzimní část fotbalové sezóny 2020/21

Fotbalový oddíl SK Podlužan Prušánky

Zpravodaj 3/2020: Do podzimní části vstoupila všechna družstva SK Podlužan Prušánky v závěru srpna letošního roku.

V okresních soutěžích máme v současnosti zastoupení v kategorii mladší a starší přípravky ve věku 6 – 8 let, respektive 9 – 10 let. Svá domácí utkání hrají v našem sportovním areálu většinou v neděli dopoledne a jsme rádi a hrdí na to, kolik dětí nám v těchto kategoriích působí, a to jak kluků, tak i děvčat, které fotbal nesmírně baví a prožívají své opravdové fotbalové emoce. Divácká podpora na těchto zápasech bývá velmi silná a atmosféra příjemná a uvolněná.  Dalším našim týmem jsou mladší žáci, tedy kluci ve věku 11 – 12 let.  Jsme rádi, že se nám podařilo vytvořit dostatečný kádr na tuto kategorii z vlastních zdrojů s částečnou podporou oddílu Dolních Bojanovic. Není totiž už vůbec obvyklé, mít vlastní družstvo v každé kategorii dětí  z jedné vesnice či města. V dnešní době se vesnice a města spojují a spolupracují na výchově hráčů, aby mohli pracovat s dostačujícím počtem hráčů a zvládli absolvovat soutěžní sezónu.  Do budoucna je jasnou perspektivou všech, tedy i nás v Prušánkách, sdružování  s oddíly z okolí, kde bude potenciál pro dobrou spolupráci a rozvoj.

Od letošního roku jsme zahájili spolupráci v oblasti starších žáků s oddílem Mutěnice/Dubňany, kde se nám otevřely možnosti uplatnit našich pět hráčů. Tito si v novém společném týmu zvykají na kolektiv i nové soupeře, získávají zkušenosti z fotbalu na úrovni celého Jihomoravského kraje.

Výkony hráčů v utkáních a přístup k tréninkům  u  zmíněných kategorií  nám jsou jasnou odezvou, že děti fotbalem žijí a jdou na hřiště s elánem a chutí. Je to ten nejlepší důkaz pro všechny naše trenéry a vedení fotbalového oddílu, že děláme svou práci dobře, se zájmem o rozvoj fotbalu  v naší obci a sportování dětí obecně.

Po dvou letech  se nám podařilo znovu nastartovat družstvo mužů, které se snaží najít si své místo v okresní soutěži a buduje se především z vlastních hráčů. To považujeme za smysluplné a rozhodující pro perspektivu týmu. Tento úkol není jednoduchý a nedá se zvládnout v krátkém čase, jedná se o dlouhodobější proces. Podařilo se nám tým doplnit o několik hráčů z okolí a snažíme se o vybudování dobrého kolektivu, který bude společně bojovat o přízeň svých diváků. Cílem je trvale na kádru pracovat a mít prostor pro zvýšení herní úrovně družstva, tak abychom byli všichni spokojeni a mohli se těšit z co nejlepších výkonů a výsledků. Za důležité považujeme postupné zapracování současných dorostenců do týmu v nejbližším období, tak aby byla zajištěna obměna a doplnění  družstva.

Přejme všem našim hráčům a týmům do budoucna hodně štěstí, zdraví a úspěchů, abychom všichni měli radost z našeho krásného sportu!

Zbyněk Hromek

Turnaj starých pánů

Dne 22. 8. 2020 se uskutečnil první ročník prázdninového turnaje starých pánů v Prušánkách za účasti týmů z Dolních Bojanovic, Kobylí, Prietržky a domácích starých pánů. Turnaj se odehrál systémem 7+1 každý s každým. Vítězi turnaje se stali hráči z Dolních Bojanovic, druhé místo obsadili hráči z Prietržky, třetí se umístili domácí hráči z Prušánek a poslední místo zůstalo na hráče z Kobylí. Turnaj se vydařil a všechny týmy se shodly na pokračování příštím roce.

Přemysl Kankia