Podzim a zima 2019 v Klubu maminek

Zpravodaj 4/2019:  Od minulého vydání Zpravodaje uplynuly dva měsíce a Klub maminek se opět má čím pochlubit. V říjnu jsme už podruhé uspořádaly drakiádu a to za podpory obecního úřadu a spolku myslivců. Vítr foukal, draci létali, někteří opravdu hodně vysoko, každý, kdo přišel, si mohl opéct špekáček a dát si čaj nebo svařák. Asi po dvou hodinách pouštění byli vyhlášeni vítězové ve dvou kategoriích – o nejvýše letajícího draka a o nejhezčího doma vyrobeného draka, který byl na drakiádě pouze jeden, takže jsme měly jednoduchý výběr. Je to ale škoda a pevně věřím, že příště těch ručně vyrobených draků bude víc.

V říjnu pak proběhly dva výlety maminek s dětmi, jeden už tradičně o podzimních prázdninách do dětské herny Bambino v Hodoníně a druhý do minizoo Berta v Lanžhotě. Oba výlety se moc podařily a děti i maminky si to užily.

Jak už jsem psala v minulém Zpravodaji, od října opět probíhá angličtina pro nejmenší, a to vždy v pondělí od 16:00 do 17:00, děti jsou rozděleny na dvě skupiny tak, že v první skupině jsou děti, které už do angličtiny chodily v předešlých letech a ve druhé skupině děti, které s angličtinou začaly letos. Mám velkou radost, že je o angličtinu zájem a že to děti s naší úžasnou lektorkou Míšou baví.

Novinkou letošního podzimu jsou pohybovky pro děti ve věku cca od dvou do čtyř let. Ty probíhají každý čtvrtek od 15:00 v tělocvičně místní ZŠ pod vedením Věrky Tomanové. Prvních cca 20 minut probíhá organizované cvičení s básničkami, říkankami a písničkami a poté následuje opičí dráha, kde si děti mohou vše projít a vybrat si, která činnost a které nářadí je nejvíce zajímá a baví. Myslím, že se pohybovky celkem hezky chytily, děti s pomocí maminek nebo tatínků krásně cvičí a mají možnost a prostor se vyblbnout.

Ráda bych zde zmínila ještě jednu akci, kterou jsme ve spolupráci s obecním úřadem pořádaly, a to je lampionový průvod. Letos proběhl přesně na 30. výročí sametové revoluce, tedy 17.11.2019. Vyšlo nám krásné počasí, a komu přeci jen byla zima, mohl se zahřát čajem nebo výborným svařákem, který pro nás uvařily pracovnice obecního úřadu a my jim za to moc děkujeme.

Nakonec bych ještě ráda připomněla, že setkání Klubu maminek od října probíhají ve zkušebně kulturního domu, každé úterý od 9:30 cca do 11:30. Pokud je jakákoliv změna, vždy na to upozorníme na facebookové stránce Klub maminek Prušánky.

A protože Vánoce a konec roku se nezadržitelně blíží, ráda bych vám jménem svým i celého Klubu maminek popřála krásné a veselé Vánoce plné dětské radosti a do nového roku hlavně hodně zdraví, spokojenosti a optimismu.

Za Klub maminek Martina Vašíčková, foto: archiv Klubu maminek