Podzim 2016 v Klubu maminek

Určitě jste zaregistrovali, že Klub maminek v Prušánkách i nadále funguje a nezahálí ani na podzim. V říjnu jsme uspořádaly již tradiční burzu dětského oblečení, obuvi a sportovních potřeb a je třeba zmínit, že tentokrát se nám sešlo asi rekordní množství zboží na prodej. Vy, kdo jste se za námi přišli podívat, ať už s úmyslem něco nakoupit nebo se jen tak mrknout, jste si jistě všimli, že jsme rozšířily prodejní prostory o přísálí pod galerkou, kam jsme umístily pouze oblečení pro miminka do 1 roku. Dále bylo v prodeji velké množství zimních bund a kombinéz, spousta kalhot, triček, svetrů a mikin a také hračky, knížky a kojenecké potřeby. Nakupujících bylo také hodně a nutno říct, že si naše burza vybudovala renomé nejen v obcích v bezprostřední blízkosti Prušánek, jako jsou např. Moravská Nová Ves a Moravský Žižkov, ale také ve vzdálenějším okolí – nakoupit přijely třeba i maminky a babičky z Břeclavi, Hodonína, Rakvic nebo Velkých Pavlovic. Tento zájem nás nesmírně těší a je pro nás určitou motivací, abychom akce tohoto typu pořádaly i nadále. Samozřejmě by to nebylo možné bez podpory obecního úřadu, který nám jako vždy propůjčil prostory kulturního domu a jehož zaměstnanci nám pomohli s přípravou sálu. Za to jim všem moc děkujeme. A velký dík patří i dobrovolnicím, které nám přišly pomoct s tříděním zboží před burzou i po ní: Díky, holky, bez Vás bychom to nezvládly.

Maminky, které dávaly na burzu k prodeji své věci, budou jistě zvědavé, co se stalo s výtěžkem z burzy. Letos se nám za výtěžek podařilo nakoupit několik praktických věcí do našeho domečku, jako například velmi potřebný vysavač nebo regály a boxy na hračky, a samozřejmě jsme přikoupily i něco na hraní – magnetickou stavebnici, plastelínu a pár dalších drobností. Budeme rády, když se přijdete podívat.

Další podzimní akcí pořádanou Klubem maminek je tvoření adventních věnců. Po úspěšném loňském tvoření jsme se rozhodly akci zopakovat a k naší radosti jsme se setkaly s poměrně velkým zájmem ze strany prušáneckých maminek. Letos nás přišlo tvořit asi patnáct a myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že nás to opět bavilo a byly jsme se svými výtvory nadmíru spokojené. Pro děti byl navíc připraven dětský koutek s hračkami z Klubu, takže se nikdo nenudil. Bylo by moc hezké, kdyby se tvoření adventních věnců stalo tradicí, a za Klub maminek můžu přislíbit, že pro to uděláme, co bude možné.

Kromě těchto dvou již tradičních podzimních akcí se stále scházíme každý čtvrtek v domečku pod zrcadlem a pořád platí, že rády přivítáme další maminky, tatínky nebo babičky s jejich dětmi nebo vnoučátky. Čas našich setkání je pořád stejný, tzn. čtvrtek od 9:00 cca do 11:00 hodin. Přijít můžete kdykoliv v tomto rozmezí, není žádný oficiální začátek ani konec. Na zimu plánujeme přidat i odpolední setkání. O všem budeme informovat na Facebooku ve skupině Maminky Prušánky a na stránkách obce.

Za Klub maminek Martina Vašíčková

Foto Bohdana Tučková, Helena Hájková