Oddíl šachu SK Podlužan Prušánky, z.s. před sezónou 2016/2017

Přes léto se šachisté Podlužanu Prušánky poctivě připravují na novou sezónu, ať už individuálně nebo na rozmanitých turnajích jednotlivců (Jeseník, Brno, Staré Město…).

Jen připomenu, že v nadcházející sezóně (začíná řádově počátkem října) bude hrát naše B mužstvo o soutěž výše, než v předchozí sezóně – a to krajský přebor I. třídy. Co se týká ambicí, tak A družstvo se pokusí hrát v klidném středu tabulky 2. Ligy E, B družstvo má jako nováček za cíl setrvání v soutěži, naopak C mužstvo v okresním přeboru I. třídy by mělo hrát o mety nejvyšší. Co bude ovšem realita, se teprve uvidí.
Novinkou je, že v rámci rozvoje žáků jsme taktéž přihlásili družstvo Prušánky D do nejnižší okresní soutěže, kde by měli dostávat příležitost registrovaní žáci Štěpán Omelka a David Hnátek. Doufáme, že v budoucnu dorostou další.
Nicméně, co je potřeba ještě zdůraznit – od 20. září 2016 začal opět fungovat šachový kroužek (každé úterý od 15:00 v klubovně pod DPS). Všichni zájemci z řad dětí a mládeže jsou srdečně zváni.

Na závěr se sluší poděkovat obci Prušánky za podporu šachového dění.

František Dryšl

Na fotografii druhý zprava je Omelka Štěpán, který byl celkově třetí na okresním přeboru mládeže 2015, vítěz kategorie do třinácti let.

28_zp_3_2016