Obec Prušánky na webu i Facebooku

Letos na jaře to byly tři roky, co jsme spustili nové internetové stránky obce: www.obecprusanky.cz. Společně s tím jsme založili na sociální síti Facebook stránku Kultura Prušánky. Obojí je veřejně dostupné, není třeba speciálního přihlašování. Facebookovou stránku jsme před pár týdny přejmenovali na Obec Prušánky, protože informujeme o dění v obci, nejen o kultuře. Adresa je: https://www.facebook.com/obecprusanky.

Informace na internetových stránkách obce by se daly rozdělit do několika skupin:

Stálé informace z Obecního úřadu, ale také profily spolků, klubů a institucí. Informace o vás neměníme, upravujeme jen po dohodě s vámi. Pokud tedy chce aktualizovat kontakty, upravit text nebo doplnit aktuální fotky, ozvěte se na kultura@obecprusanky.

Seznamy a přehledy. Na internetových stránkách nabízíme seznamy podnikatelských subjektů v obci, seznam ubytování a vinařství. I tady měníme a doplňujeme informace jen tehdy, pokud o to požádáte sami.

Zajímavosti a články ze Zpravodaje uveřejňujeme podle jednotlivých témat. Články zařazujeme k jednotlivým spolkům a institucím tak, aby byly dohledatelné. O své činnosti v čase mezi vydáním Zpravodaje většinou nikdo nepíše. Pokud se děje něco aktuálního, je samozřejmě možné zařadit zprávu na web kdykoliv!

Aktuální informace najdete v Denním hlášení a na stránce Infokanál online. Průběžně aktualizujeme a doplňujeme kalendář akcí, ty nejbližší události se pak zobrazují na hlavní stránce v pravém sloupci.

Úplnou novinkou je zařazení smutečních oznámení na internetové stránky. Najdete je na adrese www.obecprusanky.cz/smutecni-oznameni/.

Facebooková stránka Obec Prušánky doplňuje internetové stránky, umožňuje rychlý přenos informací mezi vás, občany a přátele Prušánek. Tady většinou upozorňujeme na novinky, aktuality, pořádané akce, sdílíme fotky (pokud jsou) a zveme vás k návštěvě internetových stránek. Facebooková stránka je veřejná, přístup k ní není nijak omezen. Pokud u stránky zadáte „To se mi líbí“, budou se vám příspěvky zobrazovat automaticky.

Za správu webu a Facebooku Helena Hájková