O jednom hezkém podzimním týdnu.

Zpravodaj 4/2017: V tomto sloupečku jsem si zatím vždy spíše povzdechl nad něčím, co mě zamrzelo (Anonym), co se mi nelíbí (Vandalismus), případně co mi dělá starosti (O vodě). Dnes tomu bude jinak. Přihodilo se totiž něco, co mě opravdu potěšilo a zahřálo u srdce.
Nedávno za mnou přišel jeden pán, senior, poměrně nedávno přistěhovaný místní občan, jen si tak popovídat o tom, co se v obci děje, co se mu líbí, co se mu nelíbí, co by přivítal, nebo co by mohlo být pro nás inspirací v jiných obcích, kde mají něco hezkého, něco, co se povedlo. A co více, na závěr se zeptal, zdali by on sám nemohl jakkoliv pomoci… 🙂
Ve stejný den, o dvě hodiny později, přišla pro změnu paní, místní občanka, která přišla naprosto nezištně, ze své iniciativy, nabídnout pomoc v oblasti péče o seniory a sociálních služeb obecně. Nabídku zpracováváme, dáváme jí konkrétní podobu a brzy mi bude potěšením vás s ní seznámit.

A na závěr onoho hezkého podzimního týdne uspořádal nádherný veřejný koncert můj kamarád, skvělý muzikant, Božik Balga u příležitosti jeho šedesátin. Byl plný sál, vstupné dobrovolné a veškerý výtěžek ve výši 12 000 Kč byl věnován na činnost naší umělecké školy, naší populární HTVŠ. Děkujeme!

A proč to vlastně píšu? Takové obyčejné věci? No právě proto, že vůbec obyčejné nejsou! Je to v dnešní uspěchané, poněkud sobecké době, úkaz vzácný jako pověstný šafrán a já jsem nesmírně rád, že se o něco takového a o tu moji radost mohu s Vámi podělit.

Kéž by takových týdnů bylo více 🙂

Váš starosta