Nechorští vinaři v roce 2016

logo_vinariZpravodaj 1/2016: Akce Spolku Nechorští vinaři v roce 2016

Druhý rok své činnosti zahájili členové spolku pracovní schůzkou 4. ledna 2016. Stručně zhodnotili loňský úspěšný rok a hlavně zahájili přípravu akcí v roce letošním. Určitě jste si všimli, že jsme si nechali zhotovit pro jejich propagaci nové bannery. Některé se umisťují měsíc před akcí, některé jsou celoročně v Nechorách a vždy na nich návštěvníci najdou termín příští akce. A nejen to. V provozu jsou nové webové stránky, jejichž obsah je pravidelně aktualizován. Realizovány jsou i placené propagační kampaně na facebooku. Zkrátka, spolek dělá vše pro propagaci vína, vinařů 2016_nechorsky_expresa v neposlední řadě i nechorských sklepních uliček a naší obce. Využívá k tomu nejen vlastní prostředky, ale úspěšně i dostupné dotace. A tak vás letos opět zveme na naše dvě samostatné akce:

25.6.2016 – K Nechorám do sklepa 2016

Již 7. ročník jako obvykle navazuje na páteční Svatojánskou noc. Otevřeno bude dvacet sklepů, kde budou připraveny vzorky k degustaci, sklepmistři a majitelé sklepů s výkladem o své práci. Vstupenky budou opět v prodeji na místě a za zvýhodněnou cenu jsou již v předprodeji na našem webu. Někteří zájemci je pořídili svým blízkým jako vánoční dárek.

26.11.2016 – K Nechorám do sklepa za mladým vínem 2016

Vloni jsme akci pořádali s jistými obavami poprvé. Ukázali jsme, jak náročná je práce vinaře a kolik rizik v sobě skrývá samotný proces výroby. Návštěvníci zjistili, jak jiné je víno na konci listopadu než to, které u nás pili v červnu. Ohlasy byly pozitivní, jak jste se mohli dočíst v posledním loňském Zpravodaji, a tak akci pořádáme i letos. Otevřeme dvacet sklepů a předprodej vstupenek zahájíme už v červenci.

2016_otevrene_sklepy_nechoryNa obě akce dopravíme dopoledne návštěvníky z okolních obcí zdarma Nechorským expresem. Ve velkokapacitním stanu budou v podvečer hudební produkce, v průběhu dne soutěže a chystáme i další zpestření, která si však necháme jako překvapení pro návštěvníky. Věříme, že se nám opět podaří získat podporu Vinařského fondu, Jihomoravského kraje i obce Prušánky.

Více informací o našich akcích, včetně řady fotografií, najdete na našem webu www.nechorstivinari.cz, na facebooku Vinné sklepy NECHORY. A také na tematických webech: http://www.wineofczechrepublic.cz/, www.vinazmoravy.czhttp://www.kudyznudy.cz/, kde naše akce propagujeme.

Těšíme se, že naše akce navštíví nejen přespolní, ale i vy místní. Za dobrou cenu můžete ochutnávat celý den, pobavit se a navíc si přinést víno podle vlastního výběru domů. Ono je občas dobré a poučné ochutnat i jiné víno, než to z vlastního sklepa. Jaké víno nabídneme v červnu, už víme. Co bude v listopadu, netušíme. Snad nám všem sv. Urban zachová svou přízeň.

Michaela Hradilová, foto: Zbyněk Hradil