Nechoránek zdraví v letních dnech!

Zpravodaj 2/2017: Příjemný slunečný den vám všem. I když teď všichni na chvilku zaslouženě odpočíváme, rádi bychom se s vámi podělili o to, co se u nás v souboru událo za poslední tři měsíce.

Na jaře probíhají po celém Slovácku regionální kola pěveckých soutěží.  Ve Starém Poddvorově je to Zpěváček Podluží a v Břeclavi Malovaný tulipán Boženy Šebetovské. Letos za děti z Prušánek vystoupily Vendulka Tlachová, Verunka Klímová, Simonka Hnátková a z těch nejmenších pak Viktorka Murasová. Konkurence bývá pravidelně velká a probojovat se na stupně vítězů trvá mnohým i několik let. Naší Vendulce se to opět, tak jako loni, v Břeclavi povedlo. Ve své věkové kategorii obsadila krásné druhé místo. To nás moc těší. Největším přínosem pro nás ale je to, že se děcka nebojí vystoupit před obecenstvem a že se učí zpívat na mikrofon. Děvčata to zvládla se ctí a to je podstatné. Na příští rok už ale „naladíme“ i klučičí hlásky. Zpívá jim to dobře, a tak neuškodí ty malé divochy taky zapojit.

Koncem dubna se konala každoroční přehlídka dětských folklorních souborů Regionu Podluží. Letos jsme se jí zúčastnili podruhé. Pásmo s názvem Ideme pást husy jsme nacvičili právě pro tuto akci, která tentokrát proběhla v Kosticích. Pro naše nejmenší děti to bylo první přespolní vystoupení. A zvládly ho dobře. Starší děti už dnes dokážou ty mladší na jevišti ohlídat a tak se nikdo nikde neztratil a netoulal.

Květen je pro nás ve znamení tradiční akce, kdy se koná Májové zpívání v našich Nechorách. A to máme rádi. Jsme venku, a když nezmokneme, tak si užijeme jak vystoupení, tak i nějakou dobrou odměnu. Rodiče si tady taky rádi posedí a my děcka běháme po Nechorách kolikrát až do tmy. Letos se k nám poprvé přidali taky naši malí muzikanti. Kluci z dětské cimbálky se představili se vší parádou a velký potlesk jim zaslouženě patřil. Už se těšíme, až nás budou doprovázet pravidelně. Protože, co si budeme povídat, na každém souboru, který má vlastní muziku, je ta spolupráce znát. A tak pracujeme na tom, aby nám to spolu ladilo a aby nás to spolu bavilo.

Další vystoupení se uskutečnila ve zdejším kulturním domě, a to v rámci besídek HTVŠ. První květnová byla věnována maminkám k svátku a vystoupili na ní právě kluci z cimbálky. My, děcka z Nechoránku, jsme pak vystoupily na druhé besídce na závěr školního roku. Ale to už jsme byly myšlenkami někde na prázdninách, protože té práce už bylo dost.

Teď se musíme pořádně opálit, okoupat, zajít si do lesa, užít si nějakou táborovou hru, projet si místa blízká i vzdálená a taky se musíme trochu hlídat, aby nám v srpnu na hody nebyl malý kroj 🙂

Hezké prázdniny přeje Nechoránek (foto: Iva Letochová)