Nechoránek v přípravě na novou sezónu

2016_logo_nechoranek.Zpravodaj 1/2016: Dobrý den v tomto jarním čase. Po měsících plných čepic a rukavic vás zdravíme s úsměvem na tváři, v polobotkách a větrovkách. Zimu konečně vystřídalo jaro a my jsme se pustili do nové práce. Začínáme nacvičovat pásmo, které bude veselé a hravé, ale víc vám moc neprozradíme, abyste byli zvědaví a natěšení a přišli se na nás podívat. První vystoupení tady v Prušánkách budeme mít v květnu na Májovém zpívání v Nechorách. Ještě před tím budeme vystupovat v Moravském Žižkově a Hodoníně.
V sousední vesnici se letos koná tradiční přehlídka dětských folklorních souborů z Podluží. Poprvé se jí zúčastníme i my. Podpora a spolupráce, ale také inspirace a motivace, to všechno nám tahle akce může dát. A i když už se s mnoha okolními soubory známe a navštěvujeme, příležitost opět se potkat si rozhodně nenecháme ujít.
Hodonínské Centrum pro rodinu letos slaví 10. výročí stacionáře Vlaštovka a přizvalo náš soubor do odpoledního programu, a to v sobotu 21. května.
Naše vystoupení doposud doprovází přespolní cimbálové muziky. Nejčastěji je to Dětská cimbálová muzika z Lužic. A spolupracuje se s nimi výborně. Ale vlastní muzika – to je přece jen něco jiného. No a tak se na ni pomaloučku chystáme. Cimbál, housle nebo třeba školené hlasy malých zpěvaček – to všechno pomalu pilujeme, učíme se a zkoušíme. Od příštího školního roku, s podporou HTVŠ tak začnou děti společně hrát v nové prušánecké cimbálce. A to se pak bude vystupovat!

Kromě toho, že se radujeme z budoucích muzikantů, radujeme se také z nových krojů. Ty pro nás začíná šít paní Vladislava Lekavá z Josefova. Díky obecní dotaci – za kterou mockrát děkujeme – tak brzy vyběhneme na jeviště v novém.

A jedna malá poznámka pod čarou nakonec – jak nám napsala vedoucí souboru Pomněnka z Tvrdonic, paní Zdena Šlichtová, náš soubor se stal po několika desetiletích asi regionální raritou. Máme víc chlapců než dívek. Tak snad to malým šohajům vydrží a neutečou nám postupně do fotbalu☺

Hezké jaro přejí děti a vedoucí z Nechoránku

Náš cimbalista Radek Ostřížek

2016_radek_ostrizek_nechoranek