Naši senioři – ohlédnutí za zimou

2016_seniori_vanocni_vystava_drevenaZpravodaj 1/2016: I když se jaro začíná hlásit a máme po Velikonocích, musím se vrátit do loňského roku. V měsíci prosinci jsme měli dost akcí, které stojí za zmínku.

Jako každý rok slavíme naši „Mikulášskou“. Je to takové rozloučení se starým rokem. Po dobré večeři si vylosujeme drobné dárečky, které rozdává Mikuláš s čertem. Pak si zazpíváme a popovídáme. Protože nás čekala velká vánoční akce, museli jsme se na ni připravit a poradit.

Dne 11. – 13. 12. 2015 jsme pořádali výstavu, které jsme dali název „Vánoční výstava s andělem“. Musíme se pochválit, neboť se nám opravdu povedla (dle ohlasu jiných). Tímto bych chtěla všem poděkovat. Ať už je to našim občanům, kteří svými výrobky přispěli a všem členkám našeho klubu, které vždy ochotně přiloží ruku k dílu. Výtěžek ze vstupného 5747 Kč jsme předali dětem do školky na hračky.

2016_seniori_vanocni_vystava_2Protože bylo ještě pěkné počasí, vyjeli jsme si na výlet do vánoční Olomouce. Paní Boženka Kašníková nám zajistila perfektní průvodkyni, která nás městem provedla. Olomouc je šesté největší město v republice a taky patřila mezi nejvýznamnější sídla Českého království. Prošli jsme Horním náměstím, kde je krásný sloup „Nejsvětější trojice“ .  Sloup měří 32 metrů a od r. 2000 je zapsán na seznamu UNESCO. Náměstí vévodí Olomoucká radnice s radniční věží, kterou jsme také navštívili. Světovou raritou je středověký orloj na jejím průčelí.  Dále jsme si prohlédli Arcibiskubský palác, který je sídlem olomouckého arcibiskupa. Arcidiecézní muzeum bylo založeno v r. 1997, nachází se zde obrazové sbírky biskupů a arcibiskupů. Ještě jsme stihli prohlédnout barokní chrám sv. Michala a gotický chrám sv. Mořice. Zde byly postaveny varhany, které patří k největším ve střední Evropě. Návštěvou města jsme byli velmi unaveni, ale nadšeni.

Jako každý rok, vždy se těšíme na ples Kapely starých časů tzv. Čundrbál. I když nejsme velké tanečnice country tanců, snažíme se aspoň toto trochu zatančit. Je dost překvapivé, že mladší generace se nesnaží tance naučit.

Taky jsme byli v divadle v Brně na muzikálu Kočky. Velmi moderní pojetí, ale krásné. Do našeho programu na měsíc březen patří každoroční oslava MDŽ. Je to vždy příjemné posezení s dobrou večeří.

S dlouhou zimou jsme se na konci března rozloučili výletem. Thermálpark v Dunajské Stredě patří mezi nejvíce oblíbená rekreační střediska. Je zde termální voda s vysokou koncentrací minerálních látek. Voda je vhodná nejen na plavání, ale má příznivé účinky na pohybové ústrojí. Jsou zde čtyři vnitřní bazény a šest venkovních. Ochotný personál vaši spokojenost jenom zvyšuje. Věřím, že si toto koupání zase brzy zopakujeme.

Za seniory Květa Kopečková, vedoucí, foto Věra Dřevěná