Naši senioři: Co jsme přes zimu dělali?

Zpravodaj 1/2017: Jaro se nám už hlásí rozkvetlými zahrádkami se sněženkami, bledulemi a krokusy, i když někteří milovníci zimních sportů by si přáli ještě trochu sněhové nadílky. My už toho chladného počasí a krátkých dnů máme dost. Jak rádi uvítáme sluníčko! Teď teprve začíná ten správný kolotoč s jarními pracemi ve vinohradech a na zahrádkách. A doma udělat ten správný jarní úklid.

No a co jsme dělaly my seniorky přes zimu? Každý rok je to stejné. Nejdříve rozloučení se starým rokem. Společná večeře, tzv. mikulášská, se všem líbila. Mikuláš s čertem nám rozdali dárečky, popovídaly jsme si a zazpívaly. Rozcházely jsme se s novoročním přáním: hlavně ať jsme všichni zdraví.

Už dvacet let chodíme do školy cvičit, musíte uznat, že máme pěknou výdrž. Jsou to jenom takové protahovací cviky – hlavně na záda. Někdy naše cvičení spojíme s výukou country tanců. Letos jsme se také naučily nový tanec zvaný dupák. Předvedly jsme ho na únorovém Čundrbále, na který se každý rok moc těšíme. A prý jsme se líbily.

V lednu jsme se zúčastnily plesu Regionu Podluží, který byl letos v Prušánkách. Naše účast byla více méně pracovní, protože jsme pomáhaly obecnímu úřadu s prodejem vstupenek, tomboly, v šatně a se vším, co bylo zrovna potřeba. Ples byl moc krásný, škoda jen, že bylo velmi málo místních.
Ještě teď v březnu jsme společně oslavily MDŽ. Po dobré večeři nám hrál pan Olin Huška. Byl to moc pěkný a vydařený večer. Na takových společných setkáních člověk aspoň na chvilku zapomene na svoje choroby a starosti.
Na konci března jsme jely na první koupání do Thermál parku do Dunajské Stredy. Jsou zde bazény s termální a minerální vodou, které jsou dobré nejen na plavání, ale mají velmi pozitivní účinky na pohybové ústrojí. My už to dokážeme náležitě ocenit!

V nejbližší době pojedeme do divadla do Brna. V Městském divadle hrají hudební drama „Vrabčák a anděl“ o osudech, milostných příbězích a historii přátelství nezapomenutelných žen Edith Piaf a Marlene Dietrich.

Přeji všem pěkné velikonoční svátky a hlavně stálé zdraví.

Tak buďme rády, že se máme,
že máme kolem sebe dobré známé,
že máme chuť tu spolu být
a doma najít ten svůj klid.

Za seniory Květa Kopečková

Foto: Věra Dřevěná