Náš přístup k opraveným stavbám

Zpravodaj 4/2016: Vážení spoluobčané,

v tomto svém článku bych se rád vyjádřil k tomu, jak někteří občané přistupují ke stavbám, které provedla obec za nemalé peníze, které mají sloužit všem a které mají zkrášlit naše životní prostředí. Hlavně mám na mysli úpravu sklepní uličky směrem k penzionu Nechorka a okolí nově vybudované cyklostezky. Do loňského roku si všichni majitelé sklepů v této ulici i v uličkách navazujících stěžovali na stav, v jakém je cesta a jak to pak vypadá, když Nechory navštěvuje tolik lidí.

V loňském roce jsme za cca 2 500 000,- Kč vybudovali novou komunikaci a zpevněné plochy před sklepy. Dále vždy u dvou sklepů jsou vytvořeny zahrádky, ve kterých byly vysazeny rostliny (krokusy, tulipány, růže a jiné) tak, aby od jara po celý rok celá ulička kvetla. Dále se zde provedlo místo k posezení u kamenné zdi pod ořechy, kam ještě v tomto roce osadíme dva stoly a čtyři lavičky. Celá ulička má být ukázková pro úpravu celých Nechor. Proto je s podivem, když majitelé sklepů v této uličce místo toho, aby byli rádi, že mají před svými nemovitostmi vybudované nové dílo a snažili se uličku a prostranství před svým udržovat,  chovají se k hotovému dílu jako k něčemu, co je obtěžuje.

Něco podobného se děje i u cyklostezky. Proč neustále někteří „vinaři“ používají svah nad cyklostezkou jako smetiště? Co si má pak myslet návštěvník Nechor, kterých je každým rokem víc a víc, když vidí nepořádek a neupravenost před sklepy a okolí? Každý by si měl uvědomit, že Nechory patří k Prušánkám, a jaký si udělá úsudek návštěvník na prostředí v Nechorách, takový taky bude mít i o Prušánkách. A je škoda, když máme něco, co nám mnozí závidí a nevážíme si toho.

Pevně ale věřím, že s nadcházejícím jarem se věci dají do pořádku a v dalších Zpravodajích budou články jenom pozitivní.

Jan Nosek, místostarosta