Mladí pro Prušánky se představují

Zpravodaj 4/2021: “Lidé to jsou, kdo tvoří obec, ne zdi,” je citát řeckého filosofa, který nese úvodní strana stanov nově založeného spolku v Prušánkách. Mladí pro Prušánky jsou sdružením lidí přesvědčených o tom, že kvalita života v obci velkou měrou stojí na aktivitě a snaze jejich obyvatel podílet se na společenském dění. Cílem tohoto spolku je takovou aktivitu tvořit a podporovat. Přestože v Prušánkách dlouhodobě funguje řada spolků různých zaměření, věříme, že jsou zde stále činnosti jimi nepokryté a možnosti nikým nerozvíjené, a to jak v oblasti kulturní, tak obecně v oblasti veřejného života, rozvoje obce, vzdělávání či životního prostředí.

Za dobu svého krátkého působení přišli Mladí pro Prušánky například s prvním letním kinem v Prušánkách, které se konalo v červnu v příjemných prostorách parku u bývalého koupaliště. Akce nabízela možnost zhlédnout aktuální snímky z české kinematografie a díky místním sponzorům pouze za dobrovolné vstupné, které bylo věnováno na charitativní účely. Kino tak bylo dostupné všem. Série promítání byla bohužel přerušena tornádem. V příštím roce však chceme navázat a uspořádat opět několikadenní promítání v parku.

V srpnu pak spolek připravil přednášku, která připomínala výročí narození prušáneckého rodáka plk. Pavla Hromka. Jeho život a válečné osudy přiblížil pan Michal Uher z Klubu vojenské historie Břeclav. Přednáška byla kromě osobního setkání pod kulturním domem také přenášena na Facebook, kde můžete stále nalézt záznam.

Mladí pro Prušánky se chystají svoji činnost dále rozvíjet i směrem k veřejnému životu. Snahou je dlouhodobě zvyšovat zájem obyvatel o činnost obce, otevírat širší diskusi o jejích záměrech a být partnerem pro vedení obce při hledání fungujících a dlouhodobě udržitelných řešení. Spoléháme přitom na energii a chuť, kterou vkládáme do naší snahy o oživení této obce, a podporu místních, kterým dění v Prušánkách není jedno.

Informace o námi pořádaných událostech jsou vždy dostupné ze všech základních informačních zdrojů v obci (rozhlas, infokanál, web). Sledovat celkovou činnost spolku lze na sociálních sítích. Kontaktovat nás můžete e-mailem na mladi@proprusanky.cz. Budeme rádi, když nám napíšete a podělíte se o své nápady a podněty k životu v Prušánkách, nebo nás budete chtít jen podpořit.

Zbyněk Němeček