Mistrovství světa Poreč 2017 – Dance Star World Masters

Zpravodaj 2/2017:  Když děláte něco, co vás baví a děláte to srdcem, úspěch se zpravidla dostaví sám. Úspěch v podobě nezapomenutelných zážitků jako například zahajující ceremoniál, kdy hledáte českou vlajku, abyste se mohli přidat k ostatním tanečníkům z České republiky a spojit se v průvodu v jeden velký team a společně tak projít přes stage (jeviště) jako jedna velká reprezentace.
Výkony všech tanečníků, kdy trenéři nechápou, co všechno jsou tanečníci schopni ze sebe vydat a svým výkonem je doženou až k slzám. Nezapomenutelnou atmosféra, kterou dokázali vytvořit ti, co zrovna netancovali, bouřlivý potlesk, křik a plápolání českých vlajek při každém našem vystoupení.
Když stojíte na jevišti a vidíte, jak si porota s vámi tančí a všichni se zvedají ze židlí, aby vám zatleskali ve stoje,  a pak za vámi přijdou tanečníci z jiných států, aby vám vyslovili respekt. Hrdí rodiče, kteří pomáhali trenérům všechno zvládnout a nakonec i jejich roztřesená kolena, když viděli své malé i velké tanečníky, jak si to na stage neskutečně užívají.
Slzy dojetí, objímání a pocit opravdového štěstí, když slyšíte porotu, jak vyhlašuje, že winner is (vítězem je) a název vaší choreografie.

Tohle všechno jsou zážitky, které už nám nikdo nevezme a které zůstanou navždy v našem srdci. Dali jsme do toho všechno a stálo nás to spoustu úsilí a energie. Nebylo to vždy jednoduché a o to víc si vážíme všech ocenění, které jsme získali.
Naši obec reprezentovaly Dominika a Veronika Křivákovy, Kateřina Váňová a Elenka Kankiová.

M. Dancers přivezl ze šampionátu 4 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili.

Tímto světovým šampionátem jsme zakončili soutěžní sezónu. V létě nás čekají taneční soustředění v Chotěboři, kde budeme pracovat na nových choreografiích na následující taneční rok.

Děkujeme všem sponzorům, především společnosti HM s.r.o., Obecnímu úřadu v Prušánkách a v neposlední řadě všem rodičům za podporu. Bez vás bychom to nedokázali. Moc si vážíme toho, že jste nám dali možnost reprezentovat Českou republiku, která v celkovém pořadí skončila na krásném 9. místě Světového šampionátu v chorvatské Poreči, dle dostupných informací se účastnilo 7000 tanečníků z 55 zemí z celého světa.
Jan Váňa, foto Dagmar Váňová