Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

Lužická laťka

2016_skola_Katka_zavody_2015Zpravodaj z Prušánek 1/2015:

Ve čtvrtek 5.3 jsme se vypravili do Lužic na tradiční skokanský závod Lužická laťka. Celkem početnou výpravu dopravil malý autobus ke sportovní hale a tam už jsme se připravovali na závod. Nejmladší závodníky zastupoval Šimon Omelka ze 3. třídy a získal stříbrnou medaili, za 5. třídu startoval Štěpán Omelka a ten si zopakoval loňské vítězství, medailový zisk pro 5. třídu pojistila Terka Mečlová 3. místem a bronzovou medailí. Za 6. třídu závodil Vítek Ostřížek a potvrdil svou zkušenost závodníka – letos stříbrnou medailí (zatím se účastnil každý rok a vždy nějakou medaili přivezl), jeho spolužačka Katka Penčáková zazářila medailí zlatou! V sedmé třídě máme též ostřílené závodníky – Dalibor Kříž už také pár medailí přivezl – letos stříbro a za dívky získala stejnou medaili Katka Svobodová za dělené 2. místo. V kategorii osmých tříd jsme měli nejvíc medailí – vyhráli Marek Barkocy a Katka Švastová a druhým místem přispěl Filip Benada. Také deváťáci nezůstali pozadu – Filip Bůšek si dovezl bronz a Terka Poláchová stříbro.

2016_skola_zavody_osmaciVšem moc děkuji za vzornou sportovní reprezentaci školy i obce. Tyto závody jsou pořádány pro školy Regionu Podluží. Tradičně se jich účastní závodníci domácí, z Mikulčic, Lanžhota a naši. Ostatním školám se nějak nechce zapojovat – anebo že by neměli skokany?