Klub maminek Prušánky 3/2019

Zpravodaj 3/2019:  Léto už je nenávratně pryč a začíná podzim… Přesto se k letním měsícům ještě vrátím, abyste věděli, co během něj Klub maminek prožil.

V červenci jsme se s dětmi vypravily do hodonínské ZOO a koncem srpna do lanového parku Hájenka v Poštorné. Oba výlety byly moc příjemné a účast byla hojná, jak můžete vidět na fotkách. Kromě výletů jsme se samozřejmě pravidelně scházely také na skautském hřišti za kostelem.

Kromě toho jsme ještě v půlce září uspořádaly dnes už tradiční burzu dětského oblečení, která byla velmi úspěšná. Z řad prodávajících i nakupujících maminek zaznělo na burzu mnoho slov chvály, což nás moc těší a je to takové milé povzbuzení do pořádání dalších burz, takže na jaře se opět můžete těšit.

A teď už zpět do současnosti a také do blízké budoucnosti. Asi nejdůležitější zprávou z Klubu maminek je, že od září probíhá rekonstrukce obecního domku, ve kterém jsme se dosud scházely. Znamená to, že domek v nejbližších několika měsících nemůžeme využívat a budeme se proto scházet ve zkušebně pod kulturním domem (vchod zezadu). Zatím není úplně jasné, který den, ale určitě to nebude čtvrtek. Ve čtvrtky totiž nově budou probíhat pohybové hry pro děti ve věku cca 2-5 let, a to v tělocvičně základní školy od 15:00 do 16:00. Moderovanou část – cca 30 min – povede Věrka Tomanová, zbylý čas se budou děti moct „vyblbnout“. Pokud máte i o něco mladší dítě, klidně se přijďte podívat a uvidíte, zda to zvládnete nebo ne.

Pravidelné dopolední schůzky tedy budou zřejmě v úterý od 9:00 do cca 11:00, vše ještě upřesníme na nové facebookové stránce Klub maminek Prušánky a na webových stránkách obce.

I v tomto školním roce bude v rámci Klubu probíhat angličtina pro nejmenší s lektorkou Míšou Krmíčkovou, a to vždy v pondělí od 16:00 do 17:00, dle zájmu bude vytvořena jedna nebo dvě skupiny. Angličtina bude zatím probíhat také ve zkušebně pod KD a je určena dětem ve věkovém rozmezí 2-6 let.

A protože jak už jsem psala na začátku, podzim už je tady, rády bychom vás pozvaly na akce, které Klub maminek ve spolupráci s Obcí Prušánky v nejbližší době uspořádá.

V první řadě jde o Drakiádu, která se bude konat 19. 10. 2019 od 14:30 na prostranství před Myslivnou. Pro děti budou připraveny drobné odměny, špekáčky, čaj nebo šťáva, pro rodiče pak svařák.

Další podzimní akcí je lampionový průvod, který tentokrát proběhne v pátek 15. 11. 2019 od 17:00 od obecního úřadu. Opět bude připraveno drobné občerstvení jak pro děti, tak pro rodiče. Rády bychom vás poprosily, abyste si na obě akce pokud možno přinesli svoje vlastní hrníčky. Děkujeme.

Koncem listopadu opět plánujeme tvoření adventních věnců. Přesný termín i místo, kde se tato akce uskuteční, včas oznámíme stejně jako termín a místo vánočního tvoření s dětmi.

Myslím, že je toho tentokrát opravdu dost a že nabídka je pestrá, takže se budu těšit na každé setkání s vámi a vašimi dětmi, ať už ve zkušebně, v tělocvičně, na tvoření, Drakiádě nebo v průvodu.

Jenom ještě zopakuji, že veškeré informace týkající se Klubu maminek najdete na facebookové stránce Klub maminek Prušánky a na webových stránkách obce.

Za Klub maminek Martina Vašíčková, foto: archiv Klubu maminek

V ZOO

V Lanovém parku

Pohoda na hřišti u skautů