Klub maminek funguje i po prázdninách

12074630_10206407922054784_8917765864386538948_nZpravodaj z Prušánek 3/2015: Prázdniny jsou sice už za námi, ale Klub maminek se schází dál. Jedinou změnou je věk dětí, které se pravidelně schází. Starší děti nás „opustily“, protože chodí do školky a zůstali nám tak pouze naši nejmenší. Stále se scházíme ve zkušebně pod Kulturním domem, a to ve čtvrtek v devět dopoledne. Jde sice stále o provizorní prostory, ale místa je dost a děti si i tady hezky vyhrají. Do budoucna počítáme se stěhováním do domečku, který pro nás (a nejenom pro nás) Obecní úřad připravuje, za což velice děkujeme. Věříme, že se nám v domečku podaří vybudovat hezké zázemí jak pro děti, tak pro maminky.

A co Vás vlastně čeká, pokud se rozhodnete s dětmi do Klubu přijít? Nic složitého. Kolem deváté hodiny se sejdeme, kdo má chuť, dá si kafíčko nebo čaj, popovídáme si o tom, co nás zajímá a vyměníme si všechny možné rady, nápady a informace. Hrajeme také na kytaru a zpíváme nebo si s dětmi říkáme různá říkadla. Plánujeme zavést i tvoření pro děti – s pastelkami, barevnými papíry apod. Nápadů je spousta, takže se je postupně pokusíme realizovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKromě organizovaných činností si děti samozřejmě samy hrají s hračkami, kterých už máme spoustu, zejména plyšáků a panenek. Tímto bychom chtěly poděkovat všem, kteří Klubu věnovali hračky po svých dětech. Pokud byste i Vy chtěli nějaké hračky věnovat, budeme rády. Momentálně bychom uvítaly spíše „klučičí“ hračky (autíčka, letadýlka atd…), ale samozřejmě uvítáme i další dary.

Od října také můžeme využívat tělocvičnu místní ZŠ, aby děti měly možnost vyběhat a vyřádit se. Děkujeme paní ředitelce, že nám to umožnila. Tělocvičnu máme k dispozici ve středu od 9:00 do 10:00. Zatím není jasné, jestli budeme do tělocvičny chodit pravidelně každý týden, záleží i na tom, jaký bude zájem z Vaší strany. O všem budeme aktuálně informovat na Facebooku.

11752454_10205893706439715_8118522627802304431_nDalší aktivitou Klubu maminek bude pořádání každoroční burzy dětského a těhotenského oblečení. Výtěžek z této akce bude použit na zařízení a vybavení již zmiňovaného doměčku. V budoucnu bychom rády zorganizovaly i další akce pro maminky a děti z naší obce. O všem Vás budeme vždy informovat ve zpravodaji a na kabelové televizi.

Vše podstatné o Klubu maminek najdete také na stránkách obce a na Facebooku ve skupině Maminky Prušánky (https://www.facebook.com/groups/1441197992839623/), kde bývají aktuální informace o dění v Klubu i další zajímavé tipy a nápady různých maminek. A samozřejmě Vás i s Vašimi dětmi rády uvidíme ve čtvrtek dopoledne na našem pravidelném setkání.

Za Klub maminek Martina Vašíčková