Klub dětí a mládeže Prušánky 3/2022

Zpravodaj 3/2022: Vážení a milí čtenáři Prušánského zpravodaje, už jsme zase tady, abychom vás informovali o dění v našem Klubu dětí a mládeže Prušánky.

UUU! AAA! Ozývá se z klubíčku.. Žádné strachy, pojďte dál. Našich zvířátek se nemusíte vůbec bát. Po celé prázdniny jsme pilně pracovali na výrobě ZOO, při které jsme procvičovali nejenom jemnou motoriku, která je velmi důležitá pro další rozvoj dítěte, ale také představivost, v kreativitě se u nás meze nekladou. Kde jinde byste také našli krokodýla s třpytivým hřbetem. Plameňáci a sloni dokonce vznikali z otisků našich ručiček. Při výrobě „klubíčkové ZOO“ jsme si dali opravdu moc záležet.

Každé dopoledne máme od rána plno aktivit, po kterých nám i přes doplnění energie v podobě domácích svačinek od našich starostlivých maminek pěkně vyhládne. To se ale už z venku pomalu přesouváme do vnitřních prostor, kdy se po hygieně pouštíme do příprav chutných a lahodných pokrmů. Nezapomínáme ani na pitný režim, který nám připomínají naše vyrobené osvěžující nápoje s ovocem a ledem.

„Šel medvídek do školky, vzal si s sebou bačkůrky. A červené jablíčko, na shledanou matičko.“

To už se nám ale přehoupla druhá polovina prázdnin a my se pomalu začali připravovat na nový školní rok, který se nám pomalu, ale jistě blížil. Sluníčka na naší zahrádce jsme využívali, co to jen šlo. Jakby taky ne, máme zde opravdu velmi krásné zázemí.

Poslední letní vítr odvál prázdninové dny a přinesl nám ty zářijové, plné nových školních zážitků, dětského očekávání a radostí. Než vám ale představím, na co všechno se vaše děti mohou tento rok v Klubu dětí a mládeže Prušánky těšit, dovolte mi, abych poděkovala vedení Obce Prušánky za krásné a bezpečné zázemí, které mají nejenom místní, ale i přespolní děti a mládež plně k dispozici. DĚKUJEME! 😊

Příroda se nám pomalu, ale jistě zbarvuje do podzimu, a tak jsme i my začali s podzimní tematickou výzdobou interiéru v herně klubíčku. Zvířátka máme moc rádi, a abychom se dozvěděli i něco víc o těch, která žijí v lese, přiblížili jsme si je na papír.

„Paní sova v lese houká, dolů z výšky na nás kouká. Chystá se na noční let, nebojte se děti, ráno je tu zpět!“

Nový školní rok nám do našeho klubíčku přivedl nejen nové kamarády, ale také odpolední kroužky pro naše starší kamarády ze školky. V poslední době mají u nás sice holčičky převahu, ale kluci se i přesto zdají býti v dívčím kolektivu velmi spokojeni. 😊

Zájmové kroužky jsou pro děti zábavou a současně i příležitostí, jak se mohou naučit celé řadě nových věcí a vybudovat si kladný vztah k aktivnímu trávení volného času. Rodiče si společně s dětmi mohli vybrat ze tří nabízených kroužků. Pondělí patří kroužku tanečnímu. Společně se učíme taneční variace na různé básničky a říkadla. V úterý a ve čtvrtek probíhá kroužek šikovných ručiček, kde děti pracují s rozmanitými výtvarnými materiály od papíru po přírodniny. Mohou se těšit na vyrábění věcí k různým příležitostem a vytváření sezónních dekorací. S vařečkou v ruce se učíme připravovat lahodné pokrmy ve středečním kroužku malý kuchaříček. Věřím, že po celý školní rok budou děti tak jako první dny na kroužky s nadšením docházet a na každou hodinu se tak jako já na ně moc těšit. 😊

vedoucí Klubu dětí a mládeže Lubka Čulenová