Klub dětí a mládeže Prušánky 2/2021

Milí spoluobčané a čtenáři prušáneckého zpravodaje,

po čtvrt roce vás opět spolu se všemi dětmi zdravíme z „našeho klubíčku“, který provozujeme na ,,Žlutém domečku“ v ulici Úzká. Jsem moc ráda, že vás mohu informovat o naší další činnosti a aktivitách, které jsme po dlouhé on-line době mohli konečně začít všichni spolu fyzicky na plno užívat!

Duben jsme zahájili výrobou velikonočních kraslic a pomlázek, kterými jsme vyzdobili u OÚ Prušánky nádherný ,,pomlázkový strom“. Připomněli jsme si také velikonoční tradice, zvyky a nezapomněli jsme ani na pečení velikonočního beránka. Zapojili se také děti ze ZŠ a MŠ Prušánky, pod vedením paní učitelky Luďky Trechové. Tím ale naše spolupráce neskončila.  Po Velikonocích jsme se společně vrhli na hledání kamínků, na které jsme malovali a při procházkách po našich krásných Prušánkách je ukrývaly pro šikovné nálezce. Podařilo se nám také pár krásně nazdobených kamínků při hledání najít.

To už se nám ale přehoupl duben do druhé poloviny a my se společně začali připravovat na velký den pro všechny čarodějky a čaroděje. ,,Vytváříme mocná kouzla, jen aby z hůlky nevyklouzla. Třicátého přilétáme, málo času na to máme. Patří nám jen jedna noc, ale stihnem toho moc!“ Ano, hádáte správně… Pomalu se nám blížila ,,čarodějnická stezka“, která byla plná úkolů, soutěží a her.

Čarodějky, čarodějové, je náš den!

oprašte košťata a pojďte ven!

V pátek odpoledne se u nás v Prušánkách v areálu za kostelem, kde naše stezka začínala, sešly všechny kouzelné bytosti, a že jich bylo!

Na prvním ,,pavoučím stanovišti“ držela stráž čarodějka Elvíra, která vzorně dohlížela na plnění všech úkolů. Červené praporky nás přivedli k druhému stanovišti u pumpy, kde už netrpělivě čekala čarodějka Boženka s nádhernými krepovými růžemi, které sama po nocích místo létání chystala. Děti měli za úkol růže a stuhy zavěsit a u obecního úřadu tak vznikl krásně barevný ,,Májový strom“.  Pro děti byly také připraveny další úkoly s razítky.

Pomocí hádanky jsme se přesunuli k dalšímu – už třetímu stanovišti, kde v areálu bývalého koupaliště čekali čarodějky a čarodějové ze 4. třídy ZŠ a MŠ Prušánky, které pod vedením paní učitelky Luďky Trechové měli připraveny spoustu báječných soutěží a her. Milé děti (kolegyňky, kolegové) a paní učitelko Trechová, děkujeme. Na kouzelném koštěti se přišel proletět a zkontrolovat kvalitu letu také náš pan starosta. Na čtvrtém, posledním stanovišti již čekala velmi nešťastná čarodějka Agátka, která cestou poztrácela suroviny k výrobě ,,elixíru mládí“. Jelikož měla velmi šikovné asistenty a asistentky, kteří ji pomohli suroviny najít a elixír mládí namíchat, měla pro ně za odměnu připravené diplomy a sladkou odměnu.

Velké poděkování patří právě jim a nás moc a moc těší, že se opět propojili všechny věkové kategorie jak dětí tak i mládeže od nás z Prušánek. Myslím, že se první ročník vyvedl na výbornou.

Květen patřil našim maminkám, babičkám a tetičkám. Vyrobili jsme jim z lásky nejenom přáníčka ale také si pro všechny maminky, babičky a tetičky nacvičili písničku, při které jsme se v Nechorách při tónech cimbálu krásně do rytmu zatočili.

,,Den matek je tu, tak ukážem světu, jak moc vás rádi máme, srdečné přání posíláme!“

Celým červnem se z ,,našeho klubíčku“ linula vůně nejenom z pečení ale také z vaření samých dobrot. Vůně muffinků k nám do klubíčku dokonce přivolala našeho obecního strážníka, který od dětí dostal sladkou výslužku. Také pilně tvoříme a procvičujeme jemnou motoriku.

Kdo že slaví 1. 6. svátek?? No přeci my, děti! Výrobou motýlků jsme rozveselili stromeček u obecního úřadu, který jsme při procházce obcí vyzdobili. Jelikož nám po cestě vyhládlo, čekalo na nás občerstvení v podobě slavnostního menu. Chutnalo nám moc! Oblizovali jsme se až za ušima.

Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko… Začínající léto jsme si přivolali vyrobeným sluníčkem, které, aby bylo tematické, dostalo paprsky z našich malých paciček. Dohlíží na nás v ,,klubíčkové zahradě“, kde nám dělá velkou radost! Tvořili jsme také z jablíček berušky a mnoho dalšího tvořeníčka. Tvoření na nás přes celé léto ještě čeká. Tak neseď doma a přijď za námi!

V červenci nás čeká společný výlet, na který se také moc těšíme! Více informací se dozvíte na FB stránkách Klubu dětí a mládeže Prušánky.

Za celý Klub děti a mládeže Prušánky vám všem přejeme krásný letní čas, spousty zážitků a prosluněných dnů!

Za Klub dětí a mládeže Lubka Čulenová