K Nechorám do sklepa 2018

Zpravodaj 2/2018: Letos již po deváté otevřeli členové Spolku Nechorští vinaři široké veřejnosti své sklepy a k ochutnávce nabídli svá vína. A jak se nám letošní akce vydařila?

„Ač v 65 letech jsem převážně pivař, byl jsem potěšen atmosférou a úrovní akce! A VÍNO MI ZAČÍNÁ CHUTNAT.“ Toto sdělení pana Michala z Karlových Varů na anketním lístku musí potěšit srdce každého vinaře. A nebyl sám. Od soboty uplynula krátká doba (příspěvek píšu v pondělí), takže nemáme ještě spočítané a vyhodnocené všechny anketní lístky. Ovšem slova chvály i při zběžném přehlédnutí jednoznačně převládají. Tak jen krátký výběr.

„Krásně jsem se ovínil a byl jsem nadmíru spokojen.“ To nám napsal Pavel z Plzně.

„Víno mňamózní, lidé uctiví, 1*“. Je hodnocení Josefa z Kynšperka nad Ohří.

„Předtím jsme jezdívali do Rakvic, ale tady se nám to líbí více. Děkujeme.“ Tomáš z Plzně.

„Mám Vás moc rád. Je tady moc hezky.“ Tak nás potěšil Ján ze slovenského Lieskového.

„Super akce! Líbí se nám, že akce není tolik masová. Vyhovují nám prostory, stánky a především vína!!!“ Napsala Pavlína z nedalekého Podivína.

„Těšíme se, jak sem vyrazíme opět v listopadu.“ Těší se Václav z Opavy.

„Veľmi spokojný s celou organizácijou a kvalitou ponúkaných vín“ byl i Lubomír z Trenčína.

No a dál se opakují výrazy jako super, úžasná, skvělá akce, paráda, nepopsatelný zážitek. Milí lidé, výborná, skvělá vína. Opět se rádi vrátíme.

Co k tomu více dodat? Snad jen to, že jsme letos překonali magickou tisícovku. V Nechorách se v sobotu pohybovalo 1 097 milovníků moravského vína. V předprodeji se prodalo 621 vstupenek, zbytek na místě. Bylo vidět, že k nám přijeli opravdoví příznivci, kteří si chtěli užít dobré víno a atmosféru Nechor. S mnohými jsme se nesetkali poprvé, jsou pravidelnými hosty v Nechorách, a to nejen na našich akcích.

V průběhu dne zpříjemňovala návštěvníkům pohyb mezi sklepy tradičně cimbálovka Verbuňk, která v podvečer pokračovala vystoupením v centru Nechor. Na úvod večerního programu vystoupily naše šikovné děti z Nechoránku.  Na mnohých návštěvnících bylo vidět, že je dětské lidové hry překvapily a něco podobného vidí poprvé.

Děkujeme všem našim pomocníkům z řad místních občanů u pokladny, u výdeje minerálek a u úklidu centra. Rovněž Martině Nešporové z firmy Pixelhouse Břeclav, která o akci aktuálně informovala fotoreportáží na Facebooku. Ceníme si dlouhodobého vstřícného přístupu naší obce a zejména Sklepů U Jeňoura, kde nám vždy na své náklady zajišťují stravování veškerého obslužného personálu a hudebníků.

V průběhu akce se v Nechorách pohybovali dokumentaristé z firmy Pixelhouse, takže se můžete těšit na promovideo o letních otevřených sklepech v Nechorách. Zveřejníme ho na našem webu a nabídneme ho k umístění i na web obce.

Otevřené sklepy jsme uskutečnili s podporou Vinařského fondu, Jihomoravského kraje a obce Prušánky. Všem patří náš dík.

Michaela Hradilová, Spolek Nechorští vinaři