K Nechorám do sklepa 2017: ohlédnutí

Zpravodaj 2/2017: Letošní, už 8. ročník letních otevřených sklepů v nechorských uličkách je za námi a my děkujeme všem návštěvníkům za krásnou atmosféru plnou pohody, úsměvů a plných skleniček. A s velkou radostí pro nás, i prázdných lahví. Přestože teploty byly víc než horké, Nechory byly plné svěžích milovníků vína až do pozdních večerních hodin.

Zvýhodněné vstupenky v předprodeji šly letos dobře na odbyt, ubytovaní v Nechorách ocenili otevření pokladny již v pátek večer, a tak fronta v sobotu ráno byla výrazně kratší než v minulých letech. Jak se v průběhu dne zvyšovala teplota vzduchu, vzrůstal zájem o láhev minerální vody, která byla opět součástí vstupenky. Přestože vedro bylo úmorné, dostatek vody a stín ořechů se zasloužily o to, že návštěvníci vydrželi až do pozdních hodin v dobré kondici.  Bylo vidět, že k nám přijeli opravdoví příznivci, kteří si chtěli užít dobré víno a atmosféru Nechor. S mnohými jsme se nesetkali poprvé, jsou pravidelnými hosty v Nechorách, a to nejen na našich akcích.

Večer strávili přátelé vína a vinařů nejen s cimbálkou Verbuňk, která si zejména za svůj odpolední výkon u jednotlivých sklepů zaslouží náš dík. Stejně tak i malé zpěvačky z Nechoránku, které s nimi na závěr odpoledne vystoupily. Hrálo se a zpívalo i u jednotlivých sklepů, nejdéle asi u sklepa starosty naší obce. Navštívit Nechory a ochutnat vína dorazilo letos rekordních 942 návštěvníků.

A první ohlasy?

Dana Tučková z Božejovic na svém anketním lístku napsala: „10:52 – hodnocení nechám na konec akce. 17:52 – tak toto byla zase akce jako blázen!!! Díky za moravská vína, nesnažte se být jako světové. Díky za kamarády a díky za ŽIVOT! Dvakrát jsem tu potkala sousedy z jižních Čech, co doma nepotkám. A o tom by to popíjení vína mělo být! Díky Dana.”

Ideální poměr počtu návštěvníků a otevřených sklepů.“ Štěpán Trousil, Plzeň.

“Báječně zorganizovaná akce, super akce, nemá chybu, nejlepší otevřené sklepy a další obdobná slova chvály jsme našli prakticky na všech vyplněných anketních lístcích. Co více si můžeme přát?”

Děkujeme všem našim pomocníkům z řad místních občanů u pokladny, u výdeje minerálek a u úklidu centra. Rovněž Martině Nešporové z firmy Pixelhouse Břeclav, která o akci aktuálně informovala fotoreportáží na Facebooku. Ceníme si dlouhodobého vstřícného přístupu naší obce a zejména Sklepů U Jeňoura, kde nám vždy na své náklady zajišťují stravování veškerého obslužného personálu a hudebníků. Zejména malé zpěvačky byly moc spokojené s řízkem i s tvarohovým dezertem.

Otevřené sklepy jsme uskutečnili s podporou Vinařského fondu, Jihomoravského kraje a obce Prušánky. Všem patří náš dík.

Michaela Hradilová, Spolek Nechorští vinaři, foto: Martina Nešporová Pixelhouse, Břeclav